برای راه اندازی طلا فروشی چقدر طلا لازم است؟

برای راه اندازی طلا فروشی چقدر طلا لازم است؟

شغال طلا فروشی از شغل های بسیار جذاب و پر درآمد است. راه اندازی طلا فروشی می تواند در یک مغازه بسیار کوچک با یک ویترین طلا بسیار ساده آغاز شود. اما باید بدانید که برای راه اندازی این بیزینس باید بدانید که چه مقدار طلا را تهیه کنید. میانگین وزن طلایی که در طل افروشی های محلی در دسترس است، به قدرت خرید و سلیقه مردم آنها منطقه بستگی دارد. اما به طور کلی برای راه اندازی طلا فروشی چقدر طلا لازم است؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

بودجه مورد نیاز برای افتتاح طلا فروشی

پیش از این که به این سوال برای راه اندازی طلا فروشی چقدر طلا لازم است؟ پاسخ دهیم، بهتر است در مورد بودجه مورد نیاز این کسب و کار توضیح دهیم.  مقدار پول مورد نیاز برای افتتاح طلا فروشی بسته به عوامل مختلفی متفاوت است. به عنوان مثال، سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار طلا در تهران با سایر شهرها متفاوت است. این مشکل برای خیابان ها و محله های مختلف تهران نیز صادق است. بنابراین، ابتدا باید در مورد مکانی برای ساخت و ساز مغازه خود تصمیم بگیرید.

با این حال، مقدار کلی پول مورد نیاز به مجموعه طلا و جواهراتی که قصد دارید در فروشگاه خود بفروشید و همچنین مقدار طلایی که برای راه اندازی سرمایه گذاری خود نیاز دارید بستگی دارد.

مراحل دریافت مجوز برای تاسیس طلا فروشی

قبل از دانستن این که برای راه اندازی طلا فروشی چقدر طلا لازم است؟ باید بدانید برای اینکه بتوانید به عنوان طلا فروش مشغول به کار شوید باید گواهینامه طلاسازی بگیرید. برای اخذ مجوز فعالیت طلا فروشی سه مرحله وجود دارد:

 1. گرفتن مجوز برای مکان عمومی
 2. تکمیل برنامه های آموزشی و آزمون لازم جهت بررسی توانایی طلافروشان
 3. اخذ جواز کسب

صاحب کسب و کار برای اخذ مجوز ابتدا باید در محل تشکیل پرونده دهد. این فایل باید حاوی جزئیات کاملی درباره هویت مالک و محل کسب و کار باشد. پس از تشکیل پرونده، متقاضی پروانه باید مراحل زیر را طی کند: ابتدا متقاضی باید درخواست کتبی خود را به اتحادیه ارائه و فرم های لازم را جهت اخذ مجوز تکمیل نماید. در این مرحله بازرس برای بررسی محل خرید و تهیه گزارش به مغازه مراجعه می کند.

مرحله زیر شامل ارائه مدارک مورد نیاز است که شامل مدارک هویتی، مدارک مربوط به کسب، گواهی حسن نیت، استعلام سلامت، مدارک تخصصی و دوره های آموزشی می باشد. پس از تکمیل بررسی های لازم توسط مراجع ذیربط، نامه ای مبنی بر تایید صحت اوراق به متقاضی دریافت خواهد شد.

رئیس اتحادیه قبل از صدور مجوز کسب طلا فروشی در مرحله آخر پرونده متقاضی را بررسی می کند.

مراحل ثبت طلافروشی برای مالیات

قبل از این که به برای راه اندازی طلا فروشی چقدر طلا لازم است؟ پاسخ دهیم، برای ثبت الکترونیکی مالیات بر فروش طلا باید مراحل زیر رعایت شود:

پیش ثبت نام

سیستم پیش ثبت نام باید توسط مؤدی برای تکمیل و ارسال اطلاعات لازم استفاده شود.

اعتبارسنجی اطلاعات

در صورت کشف مغایرت پس از استعلام چندین منبع سازمانی اطلاعاتی که ثبت کرده اند، پرداخت کننده مالیات پس از آن پیامک دریافت می کند.

ارسال اطلاعات کاربری

پس از ثبت اطلاعات ضروری توسط سازمان مالیاتی یک نام کاربری و رمز عبور دریافت می کند.

ثبت نام اینترنتی

اکنون باید وارد پورتال ثبت نام شده و مدارک مورد نیاز را تکمیل کند. همچنین در صورت نیاز می تواند داده هایی را که در مرحله پیش ثبت نام ارسال کرده است تغییر دهد.

مراحل ثبت طلافروشی برای مالیات

مراحل ثبت طلافروشی برای مالیات

برای راه اندازی طلا فروشی چقدر طلا لازمه؟

در پاسخ به این سوال که برای راه اندازی طلا فروشی چقدر طلا لازم است؟ باید بگوییم که این مورد به انتخاب طلای سرمایه گذاری و یا طلای زینتی بستگی دارد. مقدار طلا مورد نیاز به عوامل مختلفی بستگی داشته اما مقدار آن حدودا هزار شمش 20 گرمی که برابر با 20 کیلوگرم طلا است داشته باشید.

آموزش های لازم قبل از افتتاح طلا فروشی

علاوه بر بررسی پیش نیازها و الزامات مالی برای افتتاح طلافروشی، قبل از انجام این کار باید به موارد زیر نیز توجه داشته باشید:

چطور طلا فروش خوبی باشیم؟

فروشنده باید ارتباط خوبی داشته باشد، ترجیحات خریدار را درک کند و مقرون به صرفه ترین راه حل ها را ارائه دهد. حتی در حالی که فروشندگان در نهایت این چیزها را از تجربه خود یاد می گیرند، اگر از تجربه مشاوران در این زمینه استفاده کنید، شرکت شما زودتر شکوفا می شود.

اعتبار سنجی و بررسی های میدانی کارکنان در این مرحله انجام می شود و در صورت تایید اداره امور مالیاتی اطلاعات مودیان، ثبت نام تا آخرین مرحله که به شماره 45 نیز معروف است پیش می رود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب صفر تا صد طلا فروشی  را مطالعه کنید.

آموزش های لازم قبل از افتتاح طلا فروشی

آموزش های لازم قبل از افتتاح طلا فروشی

آموزش نحوه محاسبه قیمت طلا

قیمت طلا با استفاده از فرمول دقیقی تعیین می شود که فروشنده باید برای تعیین و افشای بهای تمام شده طلایی که مشتری انتخاب کرده است استفاده کند. وزن طلا، قیمت روز آن، هزینه ساخت، سود تعیین شده طلافروشان (7%) و مالیات بر ارزش افزوده (9%) همه در تعیین قیمت طلا نقش دارند.

تعیین بهای تمام شده طلای دست دوم

بسیاری از مردم تمایل خود را به خرید طلای مستعمل ابراز کرده اند زیرا قیمت آن نسبت به طلای نو کمتر است. به عنوان یک فروشنده طلا، باید از نرخ های خرید و فروش طلای مستعمل از مشتریان آگاه باشید.

سوالات متداول درباره بودجه مورد نیاز برای تاسیس طلا فروشی

 1. چه هزینه‌های دیگری باید برای افتتاح یک طلا فروشی در نظر گرفت؟
  علاوه بر خرید طلا، باید هزینه ‌های دیگر مانند اجاره مغازه، طراحی و دیزاین، تبلیغات، پرسنل، بیمه و… را هم در نظر بگیرید.
 2. آیا می‌توانم با استفاده از وام بانکی یا سرمایه گذاری دیگر، برای راه اندازی یک طلا فروشی سرمایه فراهم کنم؟
  بله، می‌توانید از وام بانکی یا سرمایه گذاری دیگر برای تأمین سرمایه اولیه برای راه اندازی یک طلا فروشی استفاده کنید. اما قبل از این کار، بهتر است یک برنامه کسب و کار دقیق تهیه کنید و هزینه‌های مورد نیاز را برآورد کنید.
 3. آیا ممکن است هزینه ‌ها برای راه اندازی یک طلا فروشی بیشتر از پیش بینی شده باشند؟
  بله، ممکن است هزینه‌ها برای راه اندازی یک طلا فروشی بیشتر از پیش بینی شده باشند. بهتر است برای هزینه‌های ناخواسته و پروژه‌های غیرمنتظره نیز یک مقدار اضافی در نظر بگیرید.

جمع بندی برای راه اندازی طلا فروشی چقدر طلا لازم است؟

برای راه اندازی یک طلا فروشی، مقدار طلا مورد نیاز بستگی به اندازه و محدوده فعالیت شما دارد. اما در کل، برای شروع یک کسب و کار طلا فروشی، به طور معمول نیاز به سرمایه اولیه قابل توجهی در حدودا 3 میلیارد دارید. بهتر است قبل از شروع کسب و کار، یک برنامه کسب و کار دقیق تهیه کرده و سرمایه لازم را برآورد کنید. همچنین، مشورت با متخصصان و افراد با تجربه در حوزه طلا فروشی نیز می‌تواند به شما کمک کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 4 =