راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100

راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100

راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 موضوعی است ، که در این مقاله به طور کامل و جامع راجع به آن صحبت خواهیم کرد . شغل طلا فروشی از مشاغل پر درآمد و البته پر نوسان در ایران است ، که افراد بسیاری قصد ورود به این شغل را دارند .

طلا در جامعه ما به دلیل اهمیت سرمایه گذاری ارزش بسیار بالایی دارد و هیچ گاه از قیمت آن کم نمی شود ، با توجه به این مسئله طلا فروشی یکی از کسب و کارهای پر درآمد در کشور ماست . اگر شما نیز به تازگی می خواهيد وارد این حرفه شوید ، در این مقاله با ما باشید تا با نحوه راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 آشنا گردید .

اگر شما نیز بدنبال طراحی و ساخت دکور طلا با بهترین قیمت هستید می توانید با شماره  ۰۹۱۲۱۳۹۱۸۰۷ در 7 روز هفته تماس حاصل نمایید.

مزایا و معایب شغل طلا فروشی

پیش از اینکه با نکات راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 آشنا شوید ، باید از مزایا و معایب پیش راه تان نیز آگاه شوید ، تا منطقی تر نسبت به انتخاب این شغل تصمیم بگیرید .

·         مزایای طلا فروشی

مهمترین مزیت طلا فروشی این است ، که برای تاسیس و راه اندازی آن به مدرک دانشگاهی و حتی تحصیلی خاصی نیاز نیست ، فقط داشتن سرمایه و تجربه برای ایجاد این کسب و کار کفایت می کند .

مزیت ديگر این شغل این است ، که محصولات طلا فروشی تنوع بسیاری بالایی دارد ، شما می توانيد با توجه با سرمایه خو د وارد یکی از شاخه های طلا فروشی شوید . برای مثال اگر سرمایه محدودی دارید ، کار خود را با طلاهای کودکانه یا کم وزن شروع کنید .

در ادامه بررسی مزایای طلافروشی در مقاله راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 باید افزود که ، طلا در میان مردم ما از لحاظ زینتی و سرمایه گذاری بسیار محبوب است ؛ از این رو اگر تحولات و نوسان های بازار را بشناسید ، در مدت کوتاهی به سود قابل توجهی می رسید .

طلا حکم پول نقد را دارد و قیمت آن در جامعه ما با ملک برابری می کند ، در نتیجه یک سرمایه که مدام به ارزش آن افزوده می شود ، را در اختیار دارید .

 

مزایا و معایب شغل طلا فروشی

·         معایب طلا فروشی

در این بخش از مقاله راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 ، در مورد معایب طلا فروشی صحبت می کنیم ، تا با آگاهی کامل تری نسبت به راه اندازی این شغل تصمیم بگیرید و فقط به مزایای آن بسنده نکنید .

مهمترین ایراد این شغل این است ، که حتی اگر از تعداد کم و طلاهای سبک وزن شروع کنید ، نیاز به سرمایه بیشتری نسبت به سایر کسب و کارها دارد . علاوه بر قطعات طلا نیاز به تجهیزات جانبی چون ویترین ، تجهیزات امنیتی ، میز پیشخوان ، مانکن طلا ، استند و … دارید ، که گردآوری این مجموعه بودجه زیادی لازم دارد .

راه اندازی طلافروشی بر خلاف سایر کسب و کارها نیاز به دانش و تجربه بالایی برای رسیدن به سود لازم ، دارد . بدون دانش ، تجربه و آگاهی احتمال موفقیت شما بسیار کم است .

در سال های اخیر به دلیل شرایط تحریم و نوسان ارز ، این فلز نیز نوسان قیمتی زیادی دارد ، که این نوسان ممکن است سرمایه و آینده شغلی شما را تهدید کند !

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی ویترین طلا فروشی

سود طلا فروشی

در این بخش از مقاله راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 شما را با میزان سود این کسب و کار آشنا می کنیم . در واقع بر خلاف آنچه که اغلب مردم می پندارند ، سود طلافروشی زیاد نیست !

مطابق با تعرفه اتحادیه طلا فروشان میزان سود از هر گرم طلا 7 درصد می باشد . البته این جمله به این معنی نیست ، که شغل طلا فروشی کم سود است ، بلکه بر عکس این کسب و کار درآمد بالایی دارد و علت این درآمد بالا نیز در زیر بیان شده است ؛

  • فروش سنگ های قیمتی و میزان اجرت ساخت طلا ، سبب بالا رفتن درآمد طلا فروشان خواهد شد .
  • طلافروشی همیشه مشتریان خاص خود را دارد .
  • از آنجایی که طلا جنبه سرمایه گذاری دارد ، نوسانات ارزی و تورم ، تاثر زیادی در میزان سود دهی بر فروش این محصول را ندارد .

مزایا و معایب شغل طلا فروشی

چگونه در حرفه طلا فروشی موفق شویم ؟

پیش از راه اندازی این حرفه نخست باید با راه های موفق شدن در این کسب و کار آشنا شوید . هر مغازه طلا فروشی در هر شهری ، رقیبان بسیاری دارد و امروزه با روی کار آمدن فروشگاه های آنلاین رقبای شهر های دیگر نیز به آن افزوده شده اند ، اما نگران نباشید ، با به کارگیری چند راهکار ساده از مقاله راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 می توان در این شغل پیشرفت کرد .

نخست باید نوع و سبک محصولات خود را معین کنید ، برای مثال فقط ست و نیم ست را عرضه کنید ، یا اگر سرمایه شما محدود است ، فقط حلقه های ست را بفروشید .‌

برای جذب مشتری به مناسبت های خاص محصولات خود را با تخفیف ارائه کنید. راهکار دیگر برای موفقیت در این شغل تبلیغ از طریق رسانه های اجتماعی است . همینطور برندسازی را فراموش نکنید !

دکوراسیون ویترین و فروشگاه طلا و جواهر خود را متناسب با سلیقه عام مردم ولی متمایز از سایر فروشگاه ها بچینید ، از نظرات مشتریان برای چیدن ، تهیه سبک یا نوع خاصی از قطعات طلا نیز استفاده کنید .

تا به اینجای مطلب با مزایا ، معایب ، میزان سود و نحوه موفقیت در حرفه طلا فروشی آشنا شدید ، اگر هنوز نمی دانید که برای راه اندازی این شغل باید چه اقداماتی انجام داد ، در ادامه با ما باشید ، تا با راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 آشنا گردید .

چگونه در حرفه طلا فروشی موفق شویم ؟

اصول راه اندازی طلافروشی

در این بخش از مقاله به نحوه راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 می پردازیم . با انجام این اصول مرحله به مرحله می توان یک کسب و کار موفق و آینده دار را راه اندازی نمود .‌

1.      تعیین مکان

در این بخش از مقاله به اولین کار راه اندازی فروشگاه طلا و جواهر اشاره می کنيم و آن تعیین مکان است . محل طلافروشی را می توان در بازار یا پاساژهای طلا فروشان شهر خود انتخاب کنید ، یا اینکه یک مغازه تک در محله داشته باشد . اگر فروشگاه در راسته و پاساژ طلا فروش ها احداث نشود ، نیاز به تبلیغات و بازاریابی بیشتری دارد .

2.      اخذ مجوز

مرحله بعد از تعیین مکان طلا فروشی ، که در این بخش از مقاله راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 در مورد آن صحبت می کنیم ، اخذ مجوز است .

البته دریافت جواز به این سادگی نیست ، بلکه باید در آزمونی زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای شرکت کنید . مرحله نخست آزمون تئوری است و پس از کسب نمره مد نظر باید در آزمون عملی شرکت کنید . آزمون عملی با توجه به شاخه ای که قصد فعالیت در آن دارید ، برگزار می شود .‌

بیشتر بخوانید: سبک های شیک دکوراسیون جواهر فروشی

3.      خرید تجهیزات ضروری

یکی از اصول مهم در تاسیس طلا فروشی که در این بخش از مقاله راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 ، به آن می پردازیم ، تهیه تجهیزات امنیتی ، کارآمدی و تزئینی فروشگاه طلا و جواهر است . فروشگاه طلا فروشی برای حفظ امنیت محصولات ، ساماندهی قطعات ریز و درشت طلا و جواهر و جذب مشتری به تمام این تجهیزات نیاز دارد .

تجهیزات امنیتی طلا فروشی شامل ویترین با شیشه سکوریت ، دوربین امنیتی ، ویترین جمع شونده ، سنسور ضد سرقت ، پدال دزدگیر و … می شود .

تجهیزات کاربردی فروشگاه طلا و جواهر شامل وسایل نورپردازی ، ترازوی طلا فروشی ، ماشین حساب طلا فروشی ، مانکن طلا ، سینی انگشتر ، استند النگو ، استند ساعت ، استند دستبند ، تندیس ست و نیم ست و … می شود .

در نهایت در این مبحث از مقاله باید گفت که ، دکوراسیون و تزئین فروشگاه طلا فروشی را برای جذب مشتری از یاد نبرید، با توجه با سبک فروشگاه و عناصر مختلف درون ویترین ، المان های تزئینی متناسب را انتخاب کنید .‌

 

راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100

تهیه محصولات

آخرین موردی که در این بخش از مقاله راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 ، به آن می پردازیم ، تهیه محصولات عرضه شونده است .

ابتدا راجع به مرکزی که کم ترین سود را از شما می گیرد ، طلاهای با کیفیت و ترندی را ارائه می دهد ، باید به خوبی تحقیق و پرس و جو کنید ، تا مشتریان زیادی را به خود جذب و سود قابل توجهی را به دست آورید .

سخن پایانی

امیدواریم که مقاله راه اندازی طلا فروشی از 0 تا 100 از تیم صنعتی مقدم مانکن برای شما سودمند بوده باشد . شرکت مقدم‌ مانکن انواع تجهیزات طلا فروشی مانند مانکن طلا ، سینی انگشتر ، استند دستبند ، تندیس سرویس و … را با طراحی زیبا و کیفیت بالا تولید و بدون دخالت واسطه با قیمت رقابتی عرضه می دارد .

اگر قصد راه اندازی طلا فروشی را با دکوراسیونی شیک و منحصر به فرد دارید ، به فروشگاه آنلاین مقدم مانکن مراجعه کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *