10 اصول ترکیب مانکن طلافروشی با یکدیگر

10 اصول ترکیب مانکن طلافروشی با یکدیگر

اصول ترکیب مانکن طلافروشی با یکدیگر باید رعایت شود تا چیدمان و آرایش مانکن ها، همراه با نتایج موردانتظار باشد و بهترین جلوه بصری را داشته باشد.

در گذشته، طلافروشان برای نمایش طلا و جواهرات خود به قرار دادن آنها در یک صندوقچه چوبی اقدام می کردند تا ضمن محافظت از آنها، زمینه را برای جلوه بیشتر آنها فراهم کنند. با گذشت زمان و روی کار آمدن تجهیزات امنیتی مختلف مانند شیشه های ضدسرقت، ساخت انواع مانکن طلا رواج پیدا کرد.

نخست، مانکن های طلا ساده بودند اما به تدریج تغییراتی در طراحی آنها ایجاد شد و مانکن های بسیار شیک و زیبایی ساخته شدند. امروزه مجموعه های مختلفی در زمینه طراحی و ساخت انواع مانکن طلا فعالیت دارند که یکی از حرفه ای ترین آنها، مقدم مانکن می باشد.

آشنایی با انواع مدل های مانکن طلا

جدیدترین اصول ترکیب مانکن طلافروشی را بررسی می کنیم. صنعت طلا و جواهرات، از پرطرفدارترین کسب و کارها است. برای پیشرفت در این زمینه باید برخی از پیش نیازها موردتوجه قرار بگیرند. مانکن طلا، یکی از تجهیزات موردنیاز طلافروشی است که کارایی بسیار مهمی دارد.

محل قرارگیری مانکن های طلا می تواند ویترین بیرونی یا ویترین داخلی جواهرفروشی باشد. استفاده از مانکن های لوکس به زیبایی هر چه بیشتر ویترین های داخلی و خارجی طلا کمک می کند.

مانکن های طلا در جنس، شکل، رنگ، مدل و اندازه های گوناگونی طراحی و تولید می شوند. قطعات هر طلا از لحاظ قالب و سایز با یکدیگر متفاوت است. صرفاً نمی توان یک مدل مانکن طلا را برای قرارگیری تمامی سرویس های طلا و جواهرات استفاده نمود.

دو مسئله برای جلوه بیشتر طلا و جواهرات اهمیت دارد که یکی از آنها، انتخاب مانکن مناسب و دیگری، رعایت اصول ترکیب مانکن طلافروشی است. مانکن های طلافروشی به طول کلی به چندین دسته شامل مانکن پلاستیکی طلافروشی، مانکن پارچه ای طلافروشی و مانکن رزینی طلافروشی و … تقسیم می شوند. هر یک از این مانکن ها دارای خصوصیات مختلفی هستند.

اهمیت توجه به ترکیب درست مانکن‌های طلا

اصول ترکیب مانکن ها، شالوده ای را ایجاد می کنند که هر فضای خوش ساخت و زیباشناختی از طلافروشی متکی بر آن است. مانکن های طلافروشی در صورتی که به زیبایی با یکدیگر ترکیب شوند و چیدمان زیبایی داشته باشند، جذابیت بسیار زیادی ایجاد خواهند کرد.

در صورتی که زیباترین مانکن های طلا را به بدترین شکل ممکن بچینید و به تناسب چیدمان آنها بی توجه باشید، نتیجه لازم را کسب نخواهید کرد و در نمایش هر چه بهتر طلا و جواهرات ناکام خواهید ماند. لذا توجه به اصول ترکیب مانکن طلافروشی اهمیت زیادی دارد.

با رعایت این اصول می توان در ایجاد تعادل، هارمونی، ریتم و وحدت موفق عمل نمود تا ویترین های داخلی و بیرونی به بستر زیبا و جذابی برای نمایش و جلوه انواع جواهرآلات تبدیل شوند. در هر پارتی که قرار دارید (طراحی ویترین طلافروشی، طراحی فضای کاری کاربردی و یا خلق یک رویداد در زمینه طلا و جواهرات)، با توجه به این اصول می توانید به سبک جدید و خوبی برای طراحی ویترین و ترکیب مانکن ها دست پیدا کنید.

اصول و دستورالعمل هایی در زمینه طراحی دکوراسیون طلا وجود دارند که باید به منظور شکل گیری فضایی هماهنگ و زیبا به آنها توجه داشته باشید. با شناخت این اصول می توانید از مانکن های طلا به بهترین حالت استفاده کنید و جذابیت بصری لازم را ایجاد کنید.

اهمیت توجه به جزئیات دکوراسیون طلافروشی

اصول ترکیب مانکن طلافروشی با یکدیگر از آن جهت حائزاهمیت است که جزئیات همواره موجب خروجی بسیار خوب می شوند. هدف مهم، خلق و طراحی دکوراسیونی است که انعکاس دهنده سبک های فردی مشتریان طلافروشی باشد و اهداف آنها را تأمین کند.

تیم های حرفه ای مانند مقدم مانکن همواره به انتظارات مشتریان اهمیت می دهند و بر اساس آنچه که آنها در ذهن خود متصور هستند، طراحی دکوراسیون طلا و طراحی مانکن ها را انجام می دهند و بهترین حالت برای ترکیب و آرایش مانکن های طلا ارائه می دهند. در واقع مقدم مانکن به دنبال آن است که رؤیای مشتریان خود را به واقعیت تبدیل کند و آن دکوراسیون طلافروشی رؤیایی آنها را در واقعیت اجرا کند.

آشنایی با مهمترین اصول ترکیب مانکن طلافروشی

در ابتدای مقاله بیان نمودیم که هدف اصلی از این مقاله، ارائه 10 مورد از اصول ادغام و آرایش مانکن‌های طلافروشی با همدیگر است. این اصول در واقع دستورالعمل هایی هستند که از سوی خبره ترین طراحان برای خلق ویترین های کاربردی و زیبایی شناختی، مورد استفاده قرار می گیرند. ده مورد از این اصول شامل موارد زیر است:

  • توازن رسمی ویترین
  • توازن غیررسمی یا غیرمتوازن
  • موازنه شعاعی دکوراسیون
  • یکپارچه بودن و ترازمندی مانکن ها
  • ریتم استندها
  • نسبت و مقیاس کفچین به مانکن ها
  • تمرکز بر روی نقاط کانونی ویترین
  • تضاد رنگ مانکن ها
  • ارتعاش دیداری بازتاب داده شده از مانکن ها به چشم مشتریان
  • نمود نوری هالوژن سقفی ویترین

تعادل در طراحی ویترین طلا، یکی از اصول ترکیب مانکن طلافروشی

رعایت تعادل در طراحی ویترین طلا موجب خلق یک حس تعادل می شود که این مسئله مربوط به جنبه بصری می باشد و بر توزیع یکنواخت مانکن و استندهای طلافروشی تأکید دارد تا در حین رؤیت ویترین، المان های دکوراسیون دارای وزن دیداری برابری باشند.

به منظور دستیابی به توازن در دکور طلافروشی، باید به فضایی که محل قرارگیری مانکن ها می باشد، توجه نمود. بدین منظور بایستی یک آنالیز دقیق از رنگ، اندازه و بافت مانکن ها داشت. شاید نیاز باشد که دو مانکن در ویترین طلا به شکل هماهنگ و متقارن یکدیگر قرار بگیرند. ایجاد چنین توازنی، آسان است. چرا که همه چیز به یک صورت در دو طرف طراحی می گردد. این سبک در طراحی مانکن و ترکیب آنها با همدیگر به گونه ای است که انگار بر اساس یک آینه تنظیم شده است. البته اگر به صورت حرفه ای به پیاده سازی این اصول ترکیب مانکن طلافروشی اقدام نشود، ممکن است ظاهر کسل آور و تکراری را ایجاد کند. لذا باید با برنامه ریزی دقیق به انتخاب و پیاده سازی هر یک از اصول ذکر شده اقدام نمود تا نتیجه کار، بهترین جلوه و رخ را داشته باشد و بینندگان را شیفته خود کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − پنج =