ایده ساخت جعبه جواهرات

4 ایده ساخت جعبه جواهرات

ایده ساخت جعبه جواهرات می تواند به شما در خلق زیباترین جعبه طلا و جواهرات کمک کند تا بهترین ها را طراحی و تولید کنید.

یکی از تجهیزات موردنیاز طلافروشی ها، جعبه طلا و جواهرات می باشد. برخی از جعبه طلا و جواهرات به اندازه ای زیبا هستند که به عنوان یک المان تزئینی در طراحی دکور طلا به کار گرفته می شوند.

جعبه جواهرات باید به گونه ای ساخته شوند که ضمن کاربردی بودن، جذابیت زیادی داشته باشند و موجب رضایت مندی مشتریان شود. جعبه جواهرات شیک و جذاب به مشتری می فهمانند که جواهرفروشان تا چه اندازه برای مشتریان ارزش قائل می شوند. برای ساخت بهترین جعبه طلا و جواهر، چندین ایده بسیار خوب وجود دارد که مهمترین آنها شامل موارد زیر می باشد:

ایده ساخت جعبه جواهرات چوبی

ساخت جعبه طلا با استفاده از کارتن

اولین ایده ساخت جعبه جواهرات ، ساخت جعبه با کارتن می باشد. کارتن از چوب و مخمل ارزان تر است و همین مسئله سبب شده است که بسیاری از افراد، کارتن را برای ساخت جعبه طلا و جواهر استفاده کنند.

مزیت دیگر انتخاب کارتن این است که کارتن به فراوانی در بازار وجود دارد و تهیه کردن آن، دشوار نمی باشد. برای ساخت جعبه طلا با استفاده از کارتن به مواد دیگری مانند کاتر، کارتن، قیچی، پارچه، کاموا، مداد، چسب سفید و یا چسب حرارتی نیاز است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

 

مراحل کار بدین صورت است که نخست باید بدنه جعبه را ساخت و طرح یک مربع ر بر روی کارتن ترسیم نمود. برای هر یک از ضلع های مربع، چندین سانتی متر حاشیه لحاظ شده تا آنها دقیقاً پیاده شوند. پس از آن باید با استفاده از خط کشی دو خط افقی و دو خط عمودی، 9 مربع در داخل مربع بزرگتر بوجود آورد و بخش های اضافه کار را برش داد.

بعد از ایجاد الگوی مکعب، مربع استاندارد و دقیقی برای بخش درب ایجاد کرده و گوشه های کار را به همدیگر بچسبانید. سپس پارچه ایده آلی را با هدف پوشش دهی جعبه به کار ببرید و بعد از برش دادن، آن را توسط چسب حرارتی به کارتن و درب متصل کنید. در اجرایی کردن این ایده ساخت جعبه جواهرات باید با استفاده از کارتن های اضافه، قسمت داخلی جعبه را تولید کرده و درب و دیوارها را تزئین کنید. بدین منظور می توان از نخ های ضخیم یا کامواهای رنگی استفاده نمود و یا سنگ و مهره های پلاستیکی را به کار برد.

بعد از تزئین همه قسمت های جعبه، آن را کنار گذاشته و صبر کنید تا چسب ها به خوبی خشک شوند. در نهایت، آنها را برای گذاشتن دستبند به کار بگیرید. بسیاری از تولیدکنندگان جعبه طلا و جواهر از این روش برای ساخت جعبه طلا و جواهر استفاده می کنند.

ساخت جعبه جواهر مخملی

یک ایده ساخت جعبه جواهرات ، استفاده از مخمل می باشد. بدین منظور به ابزارهایی مانند قیچی، پارچه نمدی، کاتر و خط کش، چسب پارچه، چرخ خیاطی، سوزن ته گرد و کمی پارچه مخمل روشن نیاز است.

نخست پارچه نمدی را به میزان عرض جعبه برش داده و سپس آن را به تعداد لازم آماده کنید. رول های نمدی را داخل جعبه بکشید و آنها را توسط سوزن ته گرد فیکس کرده و از باز شدن رول پارچه ممانعت به عمل بیاورید. سپس محیط دایره رول نمدی را اندازه گرفته و جای دوخت را مشخص کنید. پارچه مخمل را در اندازه ای بزرگتر از طول رول های نمدی برش داده و به تا کردن آن اقدام کنید. بعد از فیکس کردن درزها با سوزن ته گرد، آن را با چرخ خیاطی دوخته و رول های نمودی را داخل استوانه های مخملی بگذارید. با دوخت ابتدا و انتهای استوانه ها، مانع از در چشم بودن رول های نمدی شوید و توسط چسب حرارتی، پارچه را فیکس کنید. زیر رول ها چسب زده شد و آنها را در کف جعبه قرار دهید.

ایده ساخت جعبه جواهرات

ایده ساخت جعبه جواهرات چوبی

شیک ترین جعبه های طلا و جواهر، جعبه های چوبی می باشند. با بهره گیری از اره عمودی، اجزای چوب را برش زده و با آنها، جعبه بسازید. چهار قطعه چوب را به فاصله 21 سانتی متر و دو قطعه دیگر را به فاصله 14 سانتی متر برش دهید. چوب ها باید با نوار چسب به یکدیگر متصل شوند. لبه های داخلی باید با چسب چوب چسبانده شوند.

به منظور چسباندن هر 4 گوشه، چوب ها را به طرف داخل بازگردانده و لبه های بیرونی را با نوار چسب فیکس کنید. سپس برای بخش های بالایی و پایینی، اندازه های معینی لحاظ کرده و آن را برش بزنید. بخش های اضافی را توسط سمباده پرداخت کنید و یک لولای تخت چوبی در ارتفاع 3 سانتی متری بگذارید. این قطعه را به لبه پایینی درب وصل نموده و آن را برای باز و بسته کردن درب به کار ببرید. سپس حکاکی های دلخواه را بر روی جعبه چوبی ایجاد کنید. همچنین می توانید با المان های تزئینی دیگر به تزئینات جعبه طلا و جواهر اقدام کنید.

ایده ساخت جعبه جواهرات کارتنی

ساخت این نوع جعبه نسبت به نوع مقوایی و مخملی هزینه ی کمتری دارد.

برای نگهداری زیورآلات مردانه نیز مناسب است.و همچنین خیلی راحت می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای ساخت این نوع جعبه به لوازم و وسایلی نیاز است که در ادامه به نحوه ساخت و وسایل مورد نیاز آن می پردازیم:

لوازم مورد نیاز:

_کاتر

_کارتن

_پارچه

_قیچی

_کاموا یا نخ

_چسب حرارتی و چسب سفید

_مداد و خط کش

نحوه ساخت جعبه جواهرات کارتنی

_ابتدا طرح مربع به اندازه ی دلخواه را بر روی بدنه کارتن رسم کنید.

_برای تمام ضلع های مربع،چند سانتی متر حاشیه آن را به دست آورید.

_سپس با استفاده از خط کش دو خط افقی و دو خط عمودی 9 مربع را در مربع بزرگتر ایجاد کرده و قسمت های اضافی را برش دهید.

_بعد از پیدایش الگوی مکعب، برای استاندارد دقیق درب یک مربع استاندارد تهیه کرده و گوشه ها را به هم بچسبانید.

_در ادامه پارچه مناسب تهیه کرده و پس از برش به اندازه ی مکان قرار گیری آن را با استفاده از چسب حرارتی به کارتن و درب بچسبانید.

ایده ساخت جعبه جواهرات مقوایی

راه دیگر برای ساخت جعبه طلا و جواهر شیک و زیبا، استفاده از مقوا می باشد. جعبه های مقوایی، جذابیت و مقاومت سایر جعبه های جواهر و طلا را ندارند. اما در مواقعی، شرایط می طلبد که به ساخت جعبه های مقوایی اقدام کنیم. بدین منظور باید از کارتن، قیچی یا کاتر، مداد و خط کشی، رول مقوایی، کاغذ رنگی و … استفاده نمود.

برای ساخت این جعبه ها باید دو سانتی متر بالای خط مرکزی رول مقوایی را برش داده و سپس در بخش دایره ای شکل آن، دو دایره ترسیم کنید. سپس دایره های کارتنی را به ابتدا و انتهای رول متصل نموده و یک مکعب مستطیل ایجاد کنید. سپس لوله کارتنی را به درون جعبه چسبانده و آن را محکم کنید. در نهایت باید از المان های مختلف استفاده کنید تا تزئینات جعبه مقوایی را به خوبی انجام دهید. ایده ساخت جعبه جواهرات مقوایی، ایده کم هزینه و مقرون به صرفه ای است. اگر به سراغ ایده اقتصادی دیگری هستید، باید ساخت جعبه طلا با استفاده از مواد دور ریختنی را در دستور کار خود قرار دهید. گمان نکنید که ساخت جعبه جواهر با مواد دور ریختنی، بد می شود. زیرا حاصل کار بسیار جذاب است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =