وسایل ضروری برای طلا فروشی

وسایل ضروری برای طلا فروشی

قبل از شروع ساخت گردنبند، حلقه و دستبند، به وسایل مناسب نیاز دارید. برخی از این اقلام ممکن است داخل جعبه ابزار شما نیاز باشند و برخی دیگر مختص فروشگاه طلا فروشی هستند. تیم متخصص ما در بخش طلا و جواهرات قادر است تمام جزئیات لازم را ارائه دهد تا به شما کمک کند که بهترین محصول را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. اکنون به بررسی وسایل ضروری برای طلا فروشی می ‌پردازیم.

لوازم مورد نیاز برای تاسیس طلا فروشی

برای راه اندازی طلا فروشی نیاز به یکسری وسایل دارید. از جمله وسایل ضروری برای طلا فروشی می توان به  موارد زیر اشاره کرد:

ویترین طلا و جواهرات

یک طلا فروشی باید دارای قفسه ‌ها و نمایشگرهای مناسب برای نمایش جواهرات خود باشد. این قفسه ‌ها معمولا از شیشه ساخته شده ‌اند تا مشتریان بتوانند جواهرات را به راحتی مشاهده کنند. وجود ویترین طلا و جواهر برای داشتن طلا فروشی بسیار مهم است. هر چه ویترین جذاب تر باشد شما در فروش موفق تر خواهید بود.

سیستم حفاظتی طلا فروشی

در بین وسایل ضروری برای طلا فروشی سیستم های حفاظتی بسیار مهم هستند. یک طلا فروشی باید دارای سیستم حفاظتی مناسب برای جلوگیری از دزدی و سرقت باشد. این سیستم‌ ها معمولا شامل:

 • دوربین مداربسته
 • قفل ضد سرقت
 • دزدگیر آلارم
 • شیشه ضد سرقت طلا فروشی
 • پدال ‌های دزدگیر
 • گاوصندوق طلا فروشی

شیشه ضد سرقت(ضد گلوله)طلافروشی

این نوع شیشه از جنس لمینت بوده و دارای 3 یا 4 لایه است که از ورود سارقان و آسیب های مالی و جانی محافظت میکند. مکانیزم بودن و طلق اکنیتی پلیمر به کارفته در این نوع شیشه باعث ضد گلوله شدن آن شده است

پدال های دزدگیر

این پدال در اماکنی مورد استفاده می گیرد که امکان دزدی در طول روز وجود دارد. کاربرد آن این است که در صورت ورود سارقان با فشار دادن پدال به دستگاه فرمان آژیر صادر می شود

گاوصندوق طلا فروشی

گاو صندوق طلافروشی به دلیل دارا بودن سطح امنیت بالاتر نسبت به سایر گاوصندوق ها قیمت بیشتر دارند.

گاوصندوق دیواری معمولا به خوبی با استتار و همرنگ بودن با سطح دیوار از دید سارقان پنهان می شود.همچنین گاو صندوق های امنیتی دارای سیستم اثر انگشت سیستم گلس لاک بهترین هستند.

مهم ترین ویژگی های گاو صندوق: نسوز بودن،وزن بسیاربالا و بی نظیر،طراحی بسیارشیک،داشتن کیفیت بالا

سیستم حفاظتی طلا فروشی

سیستم حفاظتی طلا فروشی

سیستم مالی و حسابرسی مغازه طلا فروشی

یک طلا فروشی باید دارای سیستم مالی مناسب برای مدیریت فروش، موجودی و حسابداری باشد. این سیستم‌ها معمولا شامل نرم ‌افزار‌های حسابداری و نقطه فروش هستند.

ترازوی طلا فروشی

از جمله دیگر وسایل ضروری برای طلا فروشی می توان به ترازوی طلا فروشی اشاره کرد. ترازوی طلا فروشی برای وزن دقیق طلا، نقره و سایر فلزات گرانبها طراحی شده است. ترازوهای جواهرات ما برای وزن طلا از مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند و دارای محافظت در برابر اضافه بار هستند تا عملکرد قابل اعتماد را برای سال های آینده تضمین کنند.

ترازوی طلا فروشی

ترازوی طلا فروشی

موارد مهم برای رونق طلا فروشی

برای رونق طلا فروشی و فروش بیشتر بهتر است به موارد زیر اشاره کرد:

نورپردازی مناسب

نورپردازی مناسب می ‌تواند به جذاب ‌تر کردن جواهرات و افزایش فروش کمک کند. یک طلا فروشی باید دارای نورپردازی مناسب برای نمایش جواهرات خود باشد.

کارکنان مجرب

یک طلا فروشی باید دارای کارکنان مجرب و حرفه ‌ای باشد که بتوانند به مشتریان کمک کنند و خدمات مناسب را ارائه دهند.

بسته ‌بندی مناسب طلا و جواهرات

بسته‌بندی مناسب جواهرات می‌تواند به حفظ کیفیت و زیبایی آن‌ها کمک کند. یک طلا فروشی باید دارای بسته‌بندی مناسب برای جواهرات خود باشد.

تبلیغات و بازاریابی طلا فروشی

تبلیغات و بازاریابی مناسب می‌تواند به افزایش شناخت و فروش طلا فروشی کمک کند. یک طلا فروشی باید استراتژی‌ های تبلیغات و بازاریابی مناسب را در نظر بگیرد.

خدمات پس از فروش

یک طلا فروشی باید خدمات پس از فروش مناسب را به مشتریان خود ارائه دهد، از جمله خدمات تعمیرات، بازسازی و تنظيف جواهرات.

ابزار های اساسی موجود در جعبه ابزار طلا فروش

در میان وسایل ضروری برای طلا فروشی بهتر است ابزارهای مهم را فراموش نکنید. این ابزارها عبارتند از:

 1. انبردست (حداقل دو عدد از هر نوع، مفصل جعبه بهترین است)، دماغه صاف، زنجیر، گرد، حلقه شکل، منقار بلند، منقار پهن، گیره دستی، برش کناری، قیچی و غیره.
 2. اره جواهر (3 اینچی)
 3. چاقوی جیبی
 4. انبر های سوزنی (مربع، گرد، نیم گرد، مثلثی به طول 20 سانتی متر بهترین هستند)
 5. شفت انعطاف پذیر و مجموعه ای از ابزارهای شفت انعطاف پذیر
 6. فرز و ست فرز
 7. ابزارهای تکمیلی مانند برس، برس، برس برنجی و نیکل
 8. سنبه های سنباده (سنبه های شکافته) بسیار مهم هستند، نقاط سیلیکونی، نمد، ابزار کوچک شفت فلکس و غیره)
 9. تجهیزات ایمنی – عینک، محافظ صورت، محافظ شنوایی
 10. چکش نیمکتی پایه
 11. مجموعه ای از ابزار سنباده و تکمیل.
 12. ریمرها در اندازه های مختلف در ساخت و ساز بسیار مفید هستند.
 13. مجموعه ای از مته ها
 14. ابزار، لوازم و مواد لحیم کاری.
 15. تقسیم کننده ها
 16. کولیس ورنیه ضروری است و گاهی اوقات یک میکرومتر نیز می تواند مفید باشد.
 17. یک قانون فولاد ضد زنگ، و یک سوزن حیرت انگیز برای خطوط کاتبی و نوشتن چیزها.
 18. یک نشانگر نازک شارپی نیز می تواند مفید باشد.
 19. یک لوپ ده قدرتی
 20. یک گیره نیمکت گیره کوچک. یک گیره برای بستن دست. گیره سنجاق.
 21. یک اهنربا.
 22. ابزار حکاکی مسطح، اریب دار و گرد و سنگ تراش برای آنها.

آشنایی با برخی از ابزار های طلا فروشی

انبر بینی صاف

انبر بینی صاف به دلیل کارآمدی و تطبیق پذیری، محبوب ترین ابزار طلا فروشان است. کارکرد های اصلی آنها شامل تکمیل انتهای سیم پیچ شده، باز کردن حلقه های پرش و بسیاری دیگر از کارهای مرتبط با سیم پیچی است. شما یک انبر بینی صاف می خواهید که سطح صافی بین فک ها داشته باشد تا از چین خوردگی و خراش جلوگیری شود. ما همچنین توصیه می کنیم حداقل دو انبر بینی صاف برای بستن چندین بخش سیم خود تهیه کنید – این کار همچنین از چین خوردگی فلز جلوگیری می کند.

انبر بینی گرد

یکی دیگر از وسایل ضروری برای طلا فروشی انبر بینی گرد است. انبر دماغه گرد عملا به اندازه انبردست بینی مسطح اهمیت دارد، اما عمدتا یک کار را انجام می دهد: ایجاد حلقه ها و حلقه های صاف. هر زمان که در حال ایجاد خم، حلقه، گیره، حلقه یا حلقه با سیم فلزی هستید، از انبر بینی گرد استفاده کنید. توصیه می کنیم دو تا از این انبردست ها را تهیه کنید تا مطمئن شوید که همیشه یک انبردست در دست دارید.

کاتر طلا فروشان

کاتر مهم ‌ترین ابزار طلا فروشان  پس از سه نوع انبردست و برش ‌دهنده ‌ها است. هر جواهرساز باید دو نوع کاتر در جعبه ابزار خود داشته باشد. این اقلام همانطور که از نامشان پیداست به طور دقیق و آسان سیم ها را بدون آسیب قابل توجه برش می دهند.

اره جواهر

از دیگر وسایل ضروری برای طلا فروشی می توان به اره جواهر ساز اشاره کرد. اره جواهرساز به شما امکان می دهد طرح های کوچک و پیچیده ایجاد کنید یا فلزات گرانبها را با دقت برش دهید. اکثر این اره‌ ها امکان اندازه‌ های چند تیغه را فراهم می ‌کنند و به شما یک دستگاه همه کاره برای کارهای حساس می‌ دهند. اکیدا توصیه می کنیم که تیغه خود را قبل از کار با مقداری روان کننده عبور دهید. این عمل تضمین می کند که تیغه تیز و موثر باقی می ماند. همچنین احتمال جهش را کاهش می دهد که می تواند منجر به آسیب شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد راه اندازی طلا فروشی می توانید مطلب راه اندازی طلا فروشی را مطالعه کنید.

جمع بندی

قبل از خرید تجهیزات طلا فروشی بهتر است با وسایل ضروری برای طلا فروشی آشنا شده  از مشاوران کسب و کار در حوزه طلا مشاوره بگیرید و قیمت‌ها، گزینه‌ های موجود و شرایط خرید را مقایسه کنید.

سوالات متداول درباره وسایل ضروری برای طلا فروشی

 1. چه وسایل ضروری برای یک طلا فروشی نیاز است؟
  وسایل ضروری برای یک طلا فروشی شامل جواهرات، تجهیزات تست طلا، تجهیزات نگهداری و نمایش محصولات، گاو صندوق، دستگاه حسابداری و امکانات امنیتی مانند دوربین مداربسته و سیستم امنیتی می ‌باشد.
 2. چگونه می‌توان بهترین کیفیت طلا را از بقیه تشخیص داد؟
  برای تشخیص بهترین کیفیت طلا، می‌توان از تجهیزات تست طلا مانند دستگاه ‌های آزمایش طلا استفاده کرد. همچنین، تجربه و دانش فنی در زمینه طلاسازی نیز می‌ تواند به شناسایی کیفیت طلا کمک کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هجده =