نورپردازی ویترین طلافروشی

نورپردازی ویترین طلافروشی

نمایشگاه ها باید ویترین های خود را با نور مناسب روشن نگه دارند تا محصولات به خوبی در معرض دید خریداران و رهگذران ویترین باشند. در این محتوا ما به شما نورپردازی ویترین طلا فروشی به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

ویترین ها نیز نقطه تمرکز اصلی در یک فروشگاه هستند. مردم سعی می کنند با ارزش ترین محصول خود را در ویترین به نمایش بگذارند که بتواند توجه مشتریان را به خود جلب کند و در داخل فروشگاه قدم بزنند. نورپردازی ال ای دی ویترین جواهرات می تواند تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد و محصول را از بقیه اقلام موجود در فروشگاه جلوه دهد.

جهت کسب مشاوره رایگان درباره دکوراسیون داخلی طلا فروشی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هیچ کمبودی از بهترین و با کیفیت ترین ارائه دهندگان نورپردازی ویترین طلافروشی در ایران وجود ندارد. مقدم مانکن مجموعه عظیمی از چراغ های ویترین LED دارد که می توانند در بازار توزیع کنند. بسیاری از این شرکت ها چندین سال است که تولید کنندگان برتر در زمینه مرتبط هستند و به عنوان شرکای قابل اعتماد برای مشتریان خود ظاهر شده اند. این چراغ های ویترین را می توان به راحتی در ویترین و کابینت فروشگاه ها نصب کرد. آن نورافکن های led ویترین را می توان مطابق با نیاز هدایت کرد و نورافکن تأثیر بسیار زیبایی بر محصول می گذارد.

طراحی و اجرای نورپردازی مغازه طلا فروشی

مقدم مانکن در تولید طیف گسترده ای از نورپردازی های ویترین مشغول است. چندین تولید کننده دیگر در زمینه مرتبط وجود دارند و رقابت سختی را برای رقبا فراهم می کنند. آنها قیمت هایی را طراحی کرده اند که بسیار جذاب و بی نظیر در بازار است. این نیز یکی از دلایل اصلی موفقیت نهاد آنهاست.

همانطور که نور ویترین مورد نیاز است، می توان آن را تنظیم کرد. در نمایشگاه جواهرات، چراغ های LED کاملاً موفقیت آمیز هستند، زیرا با روشن شدن صحیح محصول، انرژی فوری به محصول می دهند. بسیاری از صاحبان جواهرات احساس می کنند که محصولات باید نور مناسبی روی محصولات داشته باشند تا توجه مشتریان به راحتی جلب شود. هنگامی که مشتریان فرصتی پیدا می کنند که متوجه محصول شوند، آن را درخواست می کنند.

نورپردازی ویترین طلافروشی با LED

نورپردازی ویترین طلافروشی با LED نیز در بازار موجود است و نورپردازی کاملاً محبوبی در بین صاحبان نمایشگاه است. این محصول در بخش مسکونی نیز بسیار محبوب است. محصولات مختلفی وجود دارد که این شرکت با محصولات مقرون به صرفه به مشتریان ارائه می دهد. نورپردازی ویترین جواهرات مقدم مانکن همگی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. هدف ما جلب رضایت مشتری در بالاترین سطح است.

نورپردازی ویترین طلافروشی

چراغ های چرخان نیز در بخش تجاری بسیار محبوب هستند زیرا حس شگفت انگیز و چشمگیری را به محصولات ارائه می دهند. مشتریان نیز جذب چنین نور چرخشی می شوند. نور روش متفاوتی برای جلب توجه مشتریان دارد. حتی صاحبان فروشگاه نیز این واقعیت را درک می کنند و می خواهند چنین چراغ هایی را در فروشگاه خود نصب کنند. نصب بسیار ساده است و مشتریان می توانند بدون هیچ گونه کمک حرفه ای نیز همین کار را انجام دهند. وب سایت مقدم مانکن بسیار جذاب است و تمام محصولات با جزئیات کامل محصول فهرست شده اند. این امر تصمیم خرید مشتریان را ساده و آسان می کند. درگاه های پرداخت نیز ایمن هستند.

در حال حاضر، جواهر فروشی های بیشتری در مرفه ترین مناطق شهر ظاهر می شوند. در مراکز خرید بزرگ، پیشخوان های جواهرات نیز موقعیت مطلوبی را اشغال می کنند.

همانطور که گل ها به برگ های سبز نیاز دارند، مهم نیست که جواهرات چقدر زیبا هستند، برای اینکه درخشندگی مناسب خود را نشان دهند، به نور خوبی نیاز دارند.

رنگی که از خود منبع نور ساطع می شود “رنگ منبع نور” است و رنگ منعکس شده توسط جواهرات توسط منبع نور به طور کلی “رنگ سطح” نامیده می شود. به جز برخی از جواهرات با اثرات فلورسنت یا فسفرسنت، جواهرات خود نور ساطع نمی کنند.

تاثیر استفاده از نور پردازی صحیح مغازه طلا فروشی در جلب توجه مشتریان

اگرچه نور طبیعی ایده آل ترین منبع نور برای قدردانی از سنگ های قیمتی طبیعی است، اما در فروش واقعی، به دلیل محدودیت های سایت، کسب و کارها اغلب نورهای مصنوعی را برای روشنایی انتخاب می کنند. نحوه استفاده از منبع نور مناسب برای نشان دادن ارزش جواهرات به طور فزاینده ای به دغدغه جواهرسازان تبدیل شده است. هنگام تزیین ویترین یا پیشخوان، برخی از جواهرسازان عموماً فقط به آن توجه می کنند که به طور فزاینده ای به دغدغه جواهرسازان تبدیل شده است.

برخی از جواهرسازان عموماً هنگام تزئین ویترین یا پیشخوان فقط به نور کافی و روشن توجه می کنند، به طوری که فروشگاه کلی زیبا و باشکوه به نظر می رسد، اما نسبت منابع نور را نادیده می گیرد، به طوری که تفاوتی بین موضوعات اصلی و غیرموضوع وجود ندارد.

فروش جواهرات قرار داده شده فاقد حس سلسله مراتب هستند. علاوه بر ضایعات غیر ضروری، دمای بالا و تشعشعات الکترومغناطیسی نور بیش از حد روشن، رنگ و درخشندگی خود جسم را به ویژه در ساختار و ترکیب شیمیایی برخی از جواهرات آلی مانند مروارید، مرجان و کهربا از بین می برد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویترین طلافروشی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

علاوه بر این، بر اساس تحقیقات روانشناسان، نورهای خیره کننده نیز تاثیرات عاطفی بر مشتریان و پرسنل فروش جواهرفروشی ها خواهد گذاشت و بر میزان موفقیت معاملات جواهرات نیز تاثیر می گذارد.

الزامات برای نورپردازی ویترین طلافروشی

جواهرات مختلف برای کار با هم به نورهای متفاوتی نیاز دارند. به عنوان مثال، چراغ های جواهرات طلا، یشم و الماس بسیار متفاوت است. هنگام انتخاب نور برای جواهرفروشی فاکتورهایی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از رنگ نور، میزان نور، سوسو زدن، دما، رندر رنگ، مادون قرمز، اشعه ماوراء بنفش و … البته در نظر گرفتن همه عوامل فوق غیر ممکن است. به طور کلی، دمای رنگ، سطح روشنایی و درجه سوسو زدن باید در نظر گرفته شود. با توجه به داده های مربوطه، جواهرات می توانند بهترین جلوه ظاهری را در نور دمای رنگ 3300 ~ 5000K نشان دهند.

عواملی که فروشندگان در انتخاب منبع نور باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند:

سطوح مختلف نور می تواند سطح و موضوع فروش را در جواهر فروشی متمایز کند. فلیکر به نور منعکس شده ای اشاره دارد که از جواهرات ساطع می شود زمانی که نور به جواهرات می تابد. وقتی برجسته است، زمان گرانبها خیره کننده تر است. و رندر رنگ به رنگ صحیح و وضوح منعکس شده توسط نور بر روی جسم اشاره دارد. هرچه رندر رنگی بالاتر باشد، می توان بافت و رنگ واقعی جواهرات را با جزئیات بیشتری به تصویر کشید.

ویژگی های جواهرات به خودی خود نیازهای بسیار بالایی برای منابع نور در نورپردازی ویترین طلافروشی دارد، مانند:

راندمان لومن بسیار بالا (80 Lm/W)

تابش حرارت کم

ارائه رنگ خوب

رنگ نور یکنواخت، رنگ روشن و واضح؛

سعی کنید از کدر شدن منسوجات و شکنندگی پلاستیک ها (محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش) جلوگیری کنید.

رنگ روشن در طول عمر موثر ثابت است.

مقاومت لامپ

به تغییرات دما حساس نیست.

عمر طولانی، مقرون به صرفه و با دوام.

نورپردازی خیره کننده

نورپردازی چشم نواز، رنگ های روشن معمولا استفاده می شود: نور زرد، سفید خنثی و سفید نور روز.

نورپردازی تجاری

نورپردازی تجاری معمولی فقط به یکنواختی، راحتی و صرفه جویی توجه دارد، در حالی که نورپردازی جواهرات نه تنها به روشنایی و شاخص نمایش توجه می کند، بلکه به تنوع دمای رنگ نیز توجه می کند تا نیازهای انواع مختلف محصولات ویترین را برآورده کند.

با در نظر گرفتن الماس به عنوان مثال، تقریباً چهار نوع منبع نور حرفه ای در جواهرفروشی ها در بازار مورد استفاده قرار می گیرد: لامپ های لوله ای، لامپ های هالید متال، لامپ های هالوژن پیش بینی شده (همچنین لامپ های کوارتز یا لامپ های فنجانی نیز نامیده می شوند) و لامپ های هالوژن الماسی.

لامپ لوله ای:

لامپ لوله ای منبع در نورپردازی ویترین طلافروشی است که جواهرات باید هنگام ارزیابی و خرید جواهرات از آن استفاده کنند. آنها فقط برای نورپردازی فضا در جواهر فروشی ها مناسب هستند.

لامپ متال هالید:

روشنایی قوی و راندمان نور بالا. با این حال، نور بیش از حد خیره کننده است، رندر رنگ ضعیف است، و به راحتی می توان رنگ الماس را تغییر داد، بنابراین برای نورپردازی پیشخوان ها و پنجره های جواهرات مناسب نیست، بلکه فقط برای سقف های بلند مناسب است.

لامپ هالوژن طرح ریزی:

کوچک و انعطاف پذیر، آسان برای کنترل. سوسو زدن الماس ها را می توان به خوبی ارائه کرد، اما لامپ های هالوژن معمولی دارای رندر رنگ ضعیف و نور زرد هستند که به راحتی رنگ الماس را مخدوش می کند و عمر مفید کوتاهی دارد.

لامپ هالوژن نور الماس (4500K):

این یک چراغ نورپردازی الماس حرفه ای است. نور دارای اثر رندر رنگی بالایی است و اثر طرح ریزی کامل طیف نزدیک ترین منبع نور مصنوعی به نور طبیعی است. تحت این نوع نور، هر الماس می تواند با چرخش دید افراد، آتشی خیره کننده از خود ساطع کند و جذابیت رنگ و تراش را بهتر نشان دهد. در مقایسه با لامپ های هالوژن معمولی، دارای مزایای ارائه رنگ خوب و عمر طولانی است. هنگامی که در نورپردازی جواهرات استفاده می شود، می تواند نور تخریب الماس را نشان دهد.

علاوه بر این، فیبر نوری و LED دارای ویژگی های نور ملایم بدون تحریک، رنگ نور غنی، تابش حرارت کم و نصب آسان پنهان است. برای نورپردازی پیشخوان جواهرات مناسب ترند. اگر بتوان آنها را به درستی طراحی کرد و با اشیاء نورانی ادغام کرد، نقش “آیشی روی کیک” را ایفا می کند.

چیدمان نورپردازی ویترین طلافروشی

موقعیت ایده آل نور در بالا و جلوی جواهرات الماس است. در عین حال به همپوشانی منابع نور توجه کنید تا الماس بتواند نور را از همه جهت شکسته و منعکس کند. به منظور تقویت جلوه نور، زمانی که الماس در زمینه تیره تر قرار می گیرد، تراکم نصب نور روشنایی باید به طور مناسب افزایش یابد یا فاصله بین نور و الماس باید کوتاه شود.

باید توجه ویژه ای داشت تا نور بیش از حد خیره کننده نباشد و فضای معامله را تحت تأثیر قرار دهد. لامپ‌های لوله‌ای و لامپ‌های کم‌مصرف باید تا حد امکان برای نورپردازی انعکاسی پراکنده استفاده شوند تا نور داخل خانه هماهنگ شود و فضایی پایدار ایجاد کند. از لامپ هالوژن نور الماسی نیز می توان به صورت انعطاف پذیر استفاده کرد و از فاصله نوردهی طولانی آن استفاده کرد که نه تنها کانتر روشن و چشم نواز را تضمین می کند، بلکه فضای بازاریابی راحت را نیز ایجاد می کند.

نورپردازی ویترین طلافروشی

نورپردازی ویترین طلافروشی حرفه ای و مدرن مدت هاست که از سطح “به اندازه کافی روشن” فراتر رفته است. چیدمان منطقی و علمی نورپردازی طلا و جواهر نه تنها می تواند در هزینه ها صرفه جویی کند و فروشگاه را زیبا کند، بلکه به طور غیرمستقیم «نرخ تراکنش» معامله را افزایش می دهد و در نتیجه «نتایج چندگانه با تلاش کمتر» به دست می آید.

طراحی نورپردازی ویترین طلافروشی ویترین های جواهرات

عموما برای نمایش اقلام نفیس کوچک استفاده می شوند و می توان آنها را با نورافکن یا فیبرهای نوری روشن کرد.

به ترکیب نور و رنگ دقت کنید. به عنوان مثال، جواهرات طلا را می توان با کاپ های نور سرد روشن کرد. در حالی که محصولات نقره یا محصولات جواهری را می توان با کاپ های نور روز روشن کرد. به دلیل تولید گرما، اتلاف گرمای ویترین باید در نظر گرفته شود.

اگر هزینه مهندسی اجازه دهد، استفاده از نور فیبر نوری نیز انتخاب خوبی است، مزیت آن این است که گرمای بیش از حد را به ویترین نمی دهد.

طراحی نورپردازی حول اصل ندیدن نور می چرخد و موارد نمایش داده شده را برجسته می کند.

در نورپردازی ویترین طلافروشی باید به دو نکته توجه کرد:

روشنایی کافی

ویترین طلافروشی باید به اندازه کافی روشن باشد. البته، “به اندازه کافی” به این معنی نیست که هر چه روشن تر، بهتر است. برخی از جواهرات مانند طلا، پلاتین، مروارید، و غیره، به دلیل اندازه کوچک، نیاز به روشنایی کافی دارند، می توان از 2000Lx استفاده کرد. در حالی که برخی از زیورآلات مانند یشم، کریستال و غیره به بافت توجه دارند و نیازی به بالا بودن درخشندگی ندارند.

تابش مناسب

ویژگی ها را منعکس کنید. برای طلا، مروارید و سایر جواهراتی که کاملاً به بازتاب نور متکی هستند، به جهت تابش نور توجه کنید، به طوری که “نقطه عطف” منعکس شده چشم مشتری را تحریک کند. یشم، کریستال و سایر جواهراتی که به بافت در تابش نور توجه دارند باید به انعکاس نور دقت کنند. نورپردازی ویترین طلافروشی به شکل صحیح باعث می شود سطح فروش خود را تغییر دهید.

1 پاسخ
  1. نظام علی فرهادی
    نظام علی فرهادی گفته:

    سلام برای روی ویترین زیورالات نقره که رنگ خنثی دارند چه پیشنهادی دارید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *