لامپ ویترین طلا فروشی

لامپ ویترین طلافروشی

لامپ ویترین طلافروشی با توجه به مکانی که نصب می شود باید ویژگی خاصی داشته باشد. شما نمی توانید از لامپ های معمولی که در منزل استفاده می کنید در ویترین طلا فروشی کار کنید.

جهت کسب مشاوره رایگان درباره دکوراسیون داخلی طلا فروشی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لامپ های مخصوص ویترین اس ام‌ دی نام دارند که از پیشرفته ترین نسل های دیود است. برای ساخت این لامپ ها قوی ترین دیودها را در کنار هم قرار داده اند که در نهایت نوری پر قدرت و با کیفیت ارائه می دهد.

در ساخت این لامپ ها از سیم های آلیاژ طلا استفاده کرده اند تا در طول زمانی که کار می کند، از بین نرود و با افت کیفیت رو به رو نشود.

تراشه ای که برای ساخت این لامپ ها مورد استفاده قرار می گیرد در ابعاد مختلف وجود دارند که برای ساخت لامپ های خیابانی یا چراغ های چشمک زن در موبایل به کار می رود.

انواع لامپ ویترین طلا فروشی

به منظور نورپردازی در ویترین طلافروشی نیاز به لامپ هایی دارید که قدرت بالایی داشته و پر هزینه ها به شما فشار نیاورد.‌

بهترین لامپ در بین لامپ های دیگر اس ام دی بوده که به دلایل آن در ادامه اشاره خواهیم کرد.

از دیگر لامپ های پر قدرت می توان ال ای دی و سی او بی را نام برد. این دو مورد مطابق با محیط زیست بوده و زیست تخریب پذیر نمی باشند.

اما نسبت به اسم ام دی ها قدرت کمتری دارند. مثلا اگر شما برای ویترین خود به سه لامپ اس ام دی نیاز داشته باشید، همین مقدار نیاز را می توانید با سه لامپ ال ای دی و دو لامپ سی او بی جبران کنید.

از لحاظ هزینه ای که برای شما دارد، گزینه اول بهتر است. برای اینکه این مطلب را به خوبی درک کنید در ادامه همراه ما باشید.

لامپ ویترین طلافروشی

لامپ ال ای دی

این دسته از لامپ ها که دیود نوری نام دارند، با توجه به پخش نور در صنایع مختلفی به کار می روند. ال ای دی یک قطعه الکترونیکی ست که در زمان اتصالش به برق از خود نور قابل قبولی ساطع می کند.

میزان نوری که این لامپ تولید می کند به طور مستقیم به اندازه و ابعاد آن بستگی دارد. اما به طور کلی برای ایجاد نور محدودیت دارد و اگر شما به نور بیشتری نیاز داشته باشید باید تعدادی از لامپ های ال ای دی را در کنار هم قرار دهید.

مزیت استفاده از لامپ ال ای دی یا لامپ ویترین طلافروشی

به منظور آشنایی کامل با لامپ ویترین طلافروشی نیاز است تا انواع لامپ ها در این راستا را بشناسیم و دلایل استفاده از آن ها را بدانیم. در این بخش مزایای استفاده از لامپ ال ای دی را مورد بررسی قرار می دهیم.

لامپ های ال ای دی مقدار نور مورد نیاز افراد را تامین می کند با این حال مصرف انرژی بسیار پایینی دارد که همین مورد به یک مزیت تبدیل شده است.‌

نور ال ای دی کیفیت بالایی دارد یعنی اجناس در بهترین حالت خود به نمایش در می آیند.

بعد از اینکه کلید برق فشرده می شود، روشن می شوند و حداکثر نور خود را ارائه می دهند یعنی برای این که به این حجم نوری برسند نیازی نیست گرم شوند.

لامپ های ال ای دی نسبت به دیگر لامپ ها گرمای بسیار کمی تولید می کنند و به سرعت خنک می شوند.

قطعات نوری داخل حباب نشکن و‌ محافظ قرار دارند. حتی اگر حباب دور آن بشکند، قطعه همچنان تولید نور خواهد داشت.

امواج خطرناکی تولید نمی کند و جیوه هم ندارد، بنابراین استفاده از آن نگران کننده نخواهد بود.

دمای محیط نمی تواند بروی آن ها اثر بگذارد و در دمای های زیر صفر هم به نور دهی ادامه می دهد.

محدودیتی در خاموش و روشن شدن ندارند و تنها مدت زمان روشن ماندن می تواند بر روی آن اثر بگذارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دکوراسیون طلابا کارشناسان ما در ارتباط باشید

لامپ سی او بی

لامپ سی او بی یکی از دیگر لامپ هایی ست که قدرت بالایی دارد و به عنوان لامپ ویترین طلافروشی مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته لامپ ها از کنار هم قرار گرفتن چندین ال ای دی ساخته می شود و آن ها را در یک محفظه نگه می دارد.

ال ای دی ها برای ساخت این لامپ به صورت چیپ بر روی ماژول قرار می گیرند. نور دهی این سیستم بسیار قوی ست و نور پراکنده تولید می کند.

مزیت استفاده از لامپ سی او بی

بازه نوری بسیار با کیفیت و زیادی را تولید می کنند و آزار بصری که ال ای دی ها موجب آن می شوند را ندارند.

برای اینکه نور به خوبی پخش شود نیاز به پوشش خاصی ندارد و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

لامپ اسم ام دی یا لامپ ویترین طلافروشی چیست؟

لامپ ویترین طلافروشی یا همان اس ام دی بهترین انتخاب برای نورپردازی ویترین طلافروشی ست.

برای ساخت این لامپ ها از تکنولوژی با لحیم کاری بدون ایجاد سوراخ بر روی بورد استفاده شده است.

لامپ های اس ام دی با توجه به انعطاف پذیری که دارند، عملکرد مناسبی را ارائه می دهند که همین امر باعث محبوبیت آن در بین افراد و صنایع مختلف شده است.

تکنولوژی به کار گرفته شده برای لامپ های ال ای دی باعث شده تا این لامپ بسیار کارآمدتر از گذشته شوند و نور را با وضوح و کیفیت بیشتری تولید کنند.

موارد استفاده از لامپ اسم ام دی

استفاده از آن ها برای ساخت سقف آسمان مجازی

استفاده برای نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی در شب برای باغ و باغچه

استفاده برای دکور طلافروشی

لامپ ویترین طلا فروشی

مزایای استفاده از لامپ اسم ام دی یا لامپ ویترین طلافروشی

لامپ های اسم دی مزایای فراوانی دارد که افراد ترغیب به استفاده از آن ها می شوند، در این قسمت به شرح مزایای لامپ اس ام دی می پردازیم‌.

نورپردازی

این لامپ ها به واسطه زاویه ۱۲۰ درجه ای که دارند بسیار کم نور و یکنواخت است. مزیتی که نسبت به لامپ های ال ای دی دیگر دارد این است که نور پخش خوبی دارد و روی یک نقطه متمرکز نمی شود.

طول عمر

از آن جایی که بورد اس ام دی ها در زمان خرابی امکان تعویض دارند، هزینه را تا حد ممکن کاهش می دهند‌. اما لامپ های ال ای دی در صورت خراب شدن نمی توانید آن ها را تعمیر کنید و مجبور به دور انداختن آن می شوید.

کاهش در مصرف انرژی

از جمله پیشرفت هایی که در تکنولوژی اس ام دی ها دیده می شود این است که نور با کیفیت و حجم بالا را تولید می کند اما نسبت به دیگر لامپ های ال ای دی انرژی کمتری مصرف می کند و برای افراد هزینه کمتری ایجاد می کند.

تولید گرمای کم

اس ام دی ها از آنجایی که زیبایی منحصر به فردی دارند و کم مصرف هستند دمای کمی هم ایجاد می کنند از این رو در صنایع متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

سایز بندی

لامپ های اس ام دی انعطاف پذیری بالایی دارند و می توان آن ها را در ابعاد مختلف تهیه کرد. که این قابلیت در لامپ های دیگر دیده نمی شود.

مقایسه لامپ سی او بی با اس ام دی

تفاوت اساسی این دو لامپ در مدل قرار گیری تراشه آن هاست.

تفاوت دیگر در نور تولید شده است که مدل سی او بی نور را به صورت نقطه ای و به شکل متمرکز تولید می کند. در این لامپ ها نور کنترل شده بازتاب می گردد‌. برای اینکار بازتابنده های کروی را در زوایای مختلف قرار می دهند تا نور به شکل باریک تر و یا پهن تر منعکس شود.

سی او بی نوری که تولید می کند تمیز تر و با وضوح بیشتر است که این مدل لامپ ها را برای ارتفا زیاد مناسب می کند، این در حالی ست که اسم ام دی ها نوری گسترده تر تولید کرده که مناسب برای ارتفاعات کمتر است.

تفاوت آخر این لامپ ها در این است که اسم ام دی ها به کمک لنزهای اکرلیک پوشیده می شوند که در سی او بی ها این مورد وجود ندارد. در اکثر مواقع سی او بی را به اشکال مربع و مستطیل می توان تهیه کرد.

هدف استفاده از تکنولوژی اس ام دی

این تکنولوژی از آن جهت مورد توجه قرار گرفته است که در سایز کمتر بهترین عملکرد را دارند و در سریع ترین زمان ممکن تاثیر خود را می گذارند. افراد به دنبال اهداف مالی و اعتباری خود از این مورد استفاده می کنند و همین امر باعث محبویت آن شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *