نکات امنیتی و ایمنی طلافر‌وشی

نکات ایمنی طلافر‌وشی این امکان را به شما می دهد تا بتوانید برای کسب و کار خود برنامه ای روشن داشته باشید. در این مطلب از مقدم مانکن به طور مفصل در مورد امنیت مغازه و موجودی صحبت خواهیم کرد، علاوه بر آن لازم است که نکات را برای سلامت جان خود و اطرافیان نیز رعایت نمایید.

برای سفارش انواع ویترین طلا با ما در ارتباط باشید.

جهت کسب مشاوره رایگان درباره دکوراسیون داخلی طلا فروشی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید گاوصندوق جواهرات برای صاحبان مشاغل یک کار روزمره نیست و یکی از موارد امنیتی برای طلافروشان است، این باعث می شود تصمیم خرید شما اهمیت بیشتری پیدا کند.

حتی اگر اکنون در بازار به دنبال یک گاوصندوق جدید هستید، به دلیل افزایش ارزش موجودی، مشکلات ظرفیت و یا تغییر مکان، یا شاید به این دلیل که احساس می کنید در معرض سرقت قرار دارید لازم است با دقت کافی برای انجام کار قدم بردارید.

بر اساس این شرایط، گاوصندوق های طلافروشانم اغلب با معیارهای خرید خاصی عرضه می شوند. این عوامل را در نظر بگیرید و قبل از تصمیم گیری با یک نماینده مشورت کنید.

آنچه که قرار است در این محتوا بخوانید :

فاکتورهای خرید گاوصندوق از نکات ایمنی طلافر‌وشی

سطح موجودی شما در حال حاضر چقدر است و ارزش آن چقدر است.

پیش بینی می‌ کنید که موجودی شما در 3 تا 5 سال چه مقدار افزایش یابد.

آیا گاوصندوق از مقدار اوج موجودی که در طول تعطیلات در آن قرار می دهید محافظت می کند

موجودی شما چیست.

ظرفیت ذخیره سازی مکعبی گاوصندوق چقدر است.

آیا داخل با قفسه های قابل تنظیم و جداشدنی ساخته شده است.

سطح حفاظتی مطلوب

رتبه UL گاوصندوق چیست.

ضخامت بدنه گاوصندوق چقدر است.

چند طرف دارای محافظ هشدار “Safe Complete” هستند.

آیا قفل های گاوصندوق نیز در لیست UL قرار دارند.

بیمه نامه می تواند پاسخگوی دارایی شما در گاوصندوق باشد.

طرح کسب و کار شما

ابعاد بیرونی گاوصندوق چقدر است.

گاوصندوق در کجا قرار خواهد گرفت و چگونه قرار خواهد گرفت.

آیا گاوصندوق کاملا ایمن است.

وزن گاوصندوق چقدر است.

ایمنی طلافر‌وشی

گاوصندوق چگونه تحویل داده می شود و چه کسی آن را راه اندازی می کند.

از آنجایی که خرید گاوصندوق یک خرید معمولی جواهرات نیست، مهم است که کل برنامه امنیتی خود را در نظر بگیرید چراکه یکی از نکات ایمنی طلافر‌وشی ست. ارتقاء امنیت فیزیکی یا الکترونیکی شما معمولاً سرمایه گذاری قابل توجهی را به همراه خواهد داشت و ممکن است حوزه های دیگری از امنیت شما وجود داشته باشد که به توجه بیشتری نسبت به گاوصندوق شما نیاز دارد.

افزایش ایمنی طلافروشی

کسب و کار شما منحصر به فرد است و یک روز در زندگی شما با هر طلافر‌وش یا جواهرساز دیگری متفاوت است.

با این حال، روزهای شما ویژگی های مشترکی دارند و شما با همان نیت از خواب بیدار می شوید:

 برای فروش محصول خود و جلب رضایت مشتریان. این صرف نظر از نوع کسب و کار شما اعم خرده فروشی، عمده فروشی، تولید یا هر ترکیب دیگری، از مالکان گرفته تا شرکا، صادق است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره گاو صندوق طلافروشی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

اگر اتفاق غیرمنتظره ای شما را شوکه کند و کارتان را زیر سوال ببرد چه؟ شاید یک نقص در روز شما جزئی باشد یا می تواند آسیب زا باشد و موج شوک را در سراسر تجارت شما ایجاد کند.

متأسفانه، شما و دارایی شما هدف سرقت هستید، زیرا کالای شما دارای ارزش فوق العاده ای است. این راهنما توصیه هایی را ارائه می دهد که شما را به هدفی دشوار برای تعقیب مجرمان تبدیل می کند و احتمال ایجاد اختلال عمده در روز شما و بقیه زندگی شما را کاهش می دهد.

پس از گذر از خطرات موجود در یک روز کاری معمولی، می ‌توانید با روزهای کاری همکاران خود تشابهاتی داشته باشید و بهبودهایی را شناسایی کنید که می‌ توان در امنیت کاری خود ایجاد کرد.

مسافرت کردن و حفظ ایمنی طلافر‌وشی

برخیز و بدرخش! برای غلبه بر آن روز، باید به محض بیدار شدن از خواب مراقب امنیت خود باشید.

چه قصد دارید به فروشگاه بروید یا برای کار با جواهرات تردد می کنید، به راحتی می توانید وارد یک روال عادی شوید که شما را از نقایص امنیتی خود دور کند. جنایتکاران می دانند که این خطاهای احتمالی چه زمانی و در کجا اتفاق می افتد و آماده حمله در لحظه هستند.

داشتن وقت کافی در صبح بهترین راه برای جلوگیری از حواس پرتی و تمرکز بر محیط اطرافتان است. اگر بیش از حد در لیست کارهای روزانه خود گرفتار شده اید یا به سادگی در مسیر رفت و آمد خود منطقه بندی می کنید، می توانید به راحتی علائم هشدار دهنده اولیه جنایتکارانی را که ممکن است شما را دنبال کنند از دست بدهید.

چک لیست ایمنی سفر روزانه

منطقه خارج از خانه خود را برای افراد یا وسایل نقلیه مشکوک بازرسی کنید.

وسیله نقلیه خود را برای هر گونه علائم دستکاری بررسی کنید.

برچسب، برچسب سپر یا پلاک های شخصی سازی شده را روی وسیله نقلیه خود قرار ندهید که به راحتی شما را به عنوان جواهرساز معرفی کند.

یکی از نکات ایمنی طلافر‌وشی این است که مسیرها و زمان هایی را که برای رفتن به محل کار می روید هر روز تغییر دهید.

اگر احساس می‌کنید شما را تعقیب می ‌کنند، آماده استفاده از تکنیک های رانندگی دفاعی باشید.

مطمئن شوید که تلفن همراهتان است و در مواقع اضطراری کاملا شارژ شده است.

اگر با جواهرات دور از محل کار خود تردد دارید

هرگز کالای خود را بدون مراقبت رها نکنید، آن را به عنوان چمدان در هواپیما چک نکنید یا آن را در اتاق هتل تنها نگذارید.

اگر در یک نمایشگاه تجاری هستید، پس از خروج از ایست بازرسی، نشان خود را بردارید.

هنگام بازدید از مشتریان، خط جواهرات خود را در گاوصندوق یا انبار آخرین مشتری که هر روز ملاقات می کنید، نگه دارید.

در مکان های عمومی مانند پارکینگ ها، پمپ بنزین ها و رستوران ها اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید.

از یک سرویس نقشه برداری برای پیش نمایش مناطق جدیدی که بازدید می کنید برای شناسایی مکان های پلیس، ادارات آتش نشانی و مناطق عمومی ایمنی استفاده کنید.

یک برنامه تلدد دقیق داشته باشید تا از موقعیت های برنامه ریزی نشده جلوگیری کنید. آن برنامه سفر را با یک فرد مورد اعتماد به اشتراک بگذارید تا از موقعیت مکانی شما آگاه شود.

رعایت نکات ایمنی طلافر‌وشی در باز کردن فروشگاه جواهرات

بعد از اینکه کارهای خود را انجام دادید دیگر زمان باز کردن فروشگاه می رسد. این لحظه نیازمند نراقبت های دیگری ست تا شما را از شر جنایت حفظ کند.

با وجود اینکه مراقب بودید، شاید در مسیر ورود جنایتکاری را از دست دادید. شاید یک جنایتکار منتظر باز شدن مغازه شما باشد زیرا آن ها می دانند که شما تنها خواهید بود و ورودی شما دید کمی دارد. فرصت برای یک جنایتکار کوتاه است، اما به طرز تکان دهنده ای گسترده است. وقتی متوجه شدید که مجرمان چقدر کارآمد عمل می کنند، تعجب آور نیست که بدانید بیشتر سرقت های جواهرفروشی صبح ها اتفاق می افتد.

نکته کلیدی برای ایمن ماندن این است که رویه بازگشایی صحیحی داشته باشید که به طور مداوم توسط هرکسی که مسئول افتتاح کسب و کار شما است، اجرا شود.

هنگام باز کردن صبح، خود و کالاهایتان را ایمن نگه دارید.

در طی مراحل باز کردن از دو یا چند نفر استفاده کنید.

محیط اطراف را از نظر فعالیت مشکوک یا نشانه هایی از نفوذ بازرسی کنید.

از یک نفر بخواهید به امکانات شما دسترسی داشته باشد در حالی که دیگری به تماشای ورود ایمن آنها بپردازد.

در را قفل کنید و فضای داخلی را برای نشانه‌هایی از نفوذ بازرسی کنید.

پس از دادن علامت کاملاً واضح، سایر کارمندان فقط در صورت ایمن بودن باید نزدیک شده و وارد فروشگاه شوند و بلافاصله در را قفل کنند.

اجناس و نمایشگرها را از گاوصندوق یا انبار خارج کنید و موجودی را در ویترین ها و پیشخوان قرار دهید.

در طول فرآیند راه‌اندازی به هیچ‌کس (حتی مشتری یا تحویل‌دهنده) اجازه ندهید که داخل شود.

قبل از باز کردن رسمی اطمینان حاصل کنید که تمام صفحه نمایش قفل شده است.

ایمنی فروشگاه طلافر‌وشی شما

با توجه به اینکه زمان زیادی در روز برای وقوع جرم باقی مانده است، همیشه باید مراقب باشید.

خبر خوب این است که سارقان و جنایتکاران به سادگی و بی پروا حمله نمی کنند. آن‌ ها قبل از هر اقدامی اهداف خود را بررسی می کنند یا مورد را بررسی می کنند.

پس از چند روز یا چند هفته زیر نظر داشتن موقعیت مکانی شما، مجرمان ممکن است باور کنند که مبلغ قابل سرقت و حمله به کسب و کار شما بیشتر از خطر دستگیر شدن است. هرچه زودتر فعالیت‌ های مشکوک را تشخیص دهید، سریع‌ تر می‌ توانید اجرای قانون محلی را از وقوع یک جنایت آگاه کنید.

موارد امنیت طلافروشی در مکالمه

به افرادی که:

سوالات غیرعادی بپرسید: امروز چند نفر کار می کنند؟ گران ترین کالایی که حمل می کنید چیست؟ گاوصندوق شما کجاست؟ آیا اعتبار در فروشگاه ارائه می دهید؟ پاسخ نداده و در فروشگاه به خوبی او را با کدهای امنیتی به همکاران خود معرفی کنید‌.

گروه خود را برای مقابله با این موارد آماده سازید.

در فروشگاه خود به یکدیگر سیگنال بدهید.

اگر به امنیت خود بیشتر از کالای خود علاقه مند هستد، از تماس چشمی و گفتگو خودداری کنید، از دست زدن به هر چیزی خودداری کنید، از کالاها یا نمایشگرهای خود عکس یا فیلم بگیرید.

سارقین ممکن است به نظر برسد با تلفن صحبت می کنند، لباس هایی می پوشند تا ظاهرشان را پنهان کنند. بنابراین لازم است برای تمام این موارد آماده لازم را داشته باشید. نکات ایمنی طلافر‌وشی را یک به یک انجام دهید تا از شر سرقت در امان بمانید.

دفترچه گزارش حوادث مشکوک

به سادگی کشف یک پرونده جنایی بالقوه کافی نیست. حتی اگر لازم است دوجین کار دیگر را قبل از ظهر به پایان برسانید، فریب نخورید و فکر نکنید که انجام این موقعیت ها در حافظه به اندازه کافی خوب است.

اطلاعاتی که می گیرید حیاتی است و باید تا حد امکان دقیق و جزئی باشد. اینجا جایی برای توصیف کوتاه یا نوشتن یادداشتی نیست که توسط فاکتورها یا نامه های ناخواسته پوشانده می شود.

داشتن یک دفترچه ثبت نام اختصاصی که به راحتی برای ورود سریع و در دسترس باشد، نقطه شروع است. یک رویکرد حتی بهتر این است که یک سند دیجیتال را نگه دارید و آن را در فضای ابری ذخیره کنید تا بتوانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

توضیحاتی که باید در دفترچه ثبت شود:

توصیف افراد در حفظ نکات ایمنی طلافر‌وشی

قومیت، رنگ و مدل مو، رنگ چشم، قد، وزن، سن تخمینی، عینک، سبک لباس، خالکوبی و سایر ویژگی های فیزیکی

توضیحات وسایل نقلیه

ساخت، مدل، سال تخمینی، رنگ، پلاک و سایر ویژگی ها مانند آسیب، زنگ زدگی، و برچسب سپر

یادداشت های منحصر به فرد

آیا آنها داستان خاصی در مورد اینکه برای چه کسی خرید می کردند یا چرا در مکان شما جستجو می کردند به شما گفتند؟ آیا آنها به دنبال کالای خاصی بودند یا به قیمت اشاره کردند؟ آیا آنها چیز عجیب یا نگران کننده ای گفتند؟

شبکه های جنایی و نکات ایمنی طلافر‌وشی

اگر در ابتدای روز با چیزی مشکوک مواجه شده اید و آن را با همکاران به اشتراک گذاشته اید، سهم خود را برای محافظت از کسب و کار خود انجام داده اید.

متأسفانه، مجرمانی که ویترین فروشگاه شما را هدف می گیرند، به احتمال زیاد دیگر جواهرات منطقه شما را نیز پوشش می دهند. برخی حتی ممکن است بخشی از یک فضای بزرگتر باشند که در سراسر کشور یا در سراسر جهان فعالیت می کنند. به این دلایل، باید به سرعت این خبر را منتشر کنید.

با توجه به اطلاعاتی که از منابع بسیاری دریافت می‌شود، امیدواریم بیشتر از اینکه نیاز به اشتراک گذاری آن عا داشته باشید، هشدارها را دریافت کنید که به لطف همه گزینه‌های فناوری ارتباطی موجود امروز، این هیچ مشکلی ندارد.

نحوه اشتراک گذاری اطلاعات برای حفظ ایمنی طلافر‌وشی:

شرح حوادث مشکوک را تایپ کنید، از یادداشت‌های دست‌نویس عکس بگیرید تا به عنوان پیوست ارسال کنید، یا اطلاعات خود را در یک سند آنلاین (مانند Google Docs) با یک پیوند قابل اشتراک‌گذاری برای دسترسی به آن آپلود کنید.

تا جایی که می توانید بلافاصله پس از حادثه، از جمله فیلم های نظارتی، اگر زمان اجازه می دهد، روی اشتراک گذاری تمرکز کنید.

از چندین اشکال ارتباطی برای اطمینان از دریافت خوب هشدار استفاده کنید (ایمیل، برنامه های پیام رسانی، متن، گروه های آنلاین و انجمن ها).

اگر پیام فوری است تماس تلفنی بگیرید.

با چه کسی به اشتراک بگذارید:

مجری قانون محلی

اتحاد امنیت جواهر فروشان

جواهرات هوشیاری ایران

همکاران شما به شما کمک می کنند

شبکه های سفارشی جواهرسازان محلی یا منطقه ای

فروش ایمن

چند ساعتی است که باز بوده‌اید و مشتریان پیوسته می آیند و می روند.

همانطور که ترافیک فروشگاه شما افزایش می یابد، باید برای رایج ترین نوع جرمی که جواهرفروشان را تحت تاثیر قرار می دهد یعنی دزدی های مخفیانه، آماده باشید. اگر امنیت در روش های فروش شما ریشه دوانده باشد، فرار کردن با کالاهای با ارزش برای دزد دشوار خواهد بود.

کسب و کارهای موفق بهترین فروشندگان را دارند، اما فروش نباید تنها چیزی باشد که در ذهن آن هاست. اگر هنگام تعامل با مشتریان، کارهای دیگر را انجام نمی دهید، زمانی را برای تمرین و کمک به همکاران خود در انجام کار اختصاص دهید.

مواردی که باید تمرین کنید:

با برقراری ارتباط چشمی و درگیر کردن آنها در مکالمه، با هر مشتری دیدار و احوالپرسی کنید. اینگونه نکات ایمنی طلافر‌وشی را رعایت خواهید کرد.

هر بار به یک مشتری کمک کنید و به دیگرانی که منتظر هستند یا در حال مرور هستند اطلاع دهید که به زودی کسی به آنها کمک خواهد کرد، اما مراقب آنها باشید.

بلافاصله پس از برداشتن کالا، ویترین ها را قفل کنید تا به مشتری نشان دهید.

لوپ اقلام قبل و بعد از نشان دادن آنها به مشتری.

بلافاصله پس از بازگرداندن کالا به ویترین، ویترین ها را قفل کنید.

فقط یک مورد را در یک زمان نمایش دهید.

هنگام نشان دادن کالاهای با ارزش بالا، به شناسه نیاز دارید.

از یک نمایشگاه خصوصی برای نمایش اقلام با ارزش فوق العاده بالا استفاده کنید.

هرگز مشتریان را با کالا تنها نگذارید.

هرگز نمایشگاه را بدون مراقبت ترک نکنید.

همیشه کلیدهای ویترین را با استفاده از جا کلیدی مچی همراه خود داشته باشید.

حمل و نقل و کارهای روزانه

زمانی که با در نظر گرفتن امنیت اقدام به فروش می کنید، ساعت ها می گذرد.

قبل از اینکه متوجه شوید، بعد از ظهر فرا رسیده است و باید چند محموله را بفرستید و بفرستید. وقتی بیرون هستید، حتی ممکن است وقت داشته باشید برای ناهار توقف کنید یا برای واریز به بانک بروید.

آن اقدامات رانندگی اجتناب‌ناپذیر و دقیقی که برای آمدن به محل کار انجام داده‌اید، بار دیگر وارد عمل می‌شوند، اما شما در ماموریتی هستید که تا زمانی که بسته‌تان به سلامت به دست گیرنده نرسد، تکمیل نمی‌شود. در اینجا چند مورد اضافی وجود دارد که باید آنها را مرور کنید تا مطمئن شوید که این اتفاق می افتد.

توصیه های حمل و نقل جواهرات:

برای حفظ نکات ایمنی طلافر‌وشی لازم است نکات حمل و نقل را رعایت کنید‌ بسته شما حاوی شرایط جواهرات نیست یا مشخص می کند که از یک کسب و کار جواهرات می آید یا به آن می رود.

برچسب ها مستقیماً روی جعبه قرار می گیرند، نه در یک آستین چسب.

شما کالا را در یک پاکت یا جعبه کوچک (اما محکم) دارید و آن را در یک جعبه کمی بزرگتر بسته بندی کرده اید.

جعبه بیرونی با نوار پستی کاغذی یا نوار حمل و نقل حساس به فشار محکم می شود.

شما بسته را به یک پیک (الزامی برای بیمه)، نه جعبه دراپ، و درخواست اسکن پذیرش داده اید. حتما رسید خود را نگه دارید. استفاده از مکان‌های تخلیه بدون سرنشین و دراپ باکس، پوشش را از بین می‌برد.

شما سوابق دقیق و یک شماره پیگیری برای حمل و نقل دارید.

هنگام باز کردن بسته ها مراقب باشید. دور انداختن تصادفی کالا راحت تر از چیزی است که فکر می کنید. در صورت امکان، بسته ها را با شخص دیگری که تحت نظر است باز کنید تا از این خطر جلوگیری کنید. پس از باز شدن، کالا را در مکانی امن قرار دهید.

همیشه به فروش راخت اعتماد نکنید

ادغام رویه های امنیتی در سبک فروش شما در ابتدا ممکن است ناراحت کننده باشد، اما در نهایت به ماهیت دوم تبدیل می شود. حتی ممکن است متوجه شوید که در حال موثرتر شدن هستید و بستن فروش آسان تر از همیشه به نظر می رسد. اما اگر به نظر می رسد فروش خیلی راحت انجام شده است، باید نگران باشید و نکات ایمنی طلافر‌وشی را رعایت کنید.

ممکن است به این دلیل باشد که مشتری در واقع برنامه ریزی برای پرداخت برای کالا ندارد، آنطور که شما فکر می کنید. کارت های اعتباری دزدیده شده، شناسه های جعلی، و کلاهبرداری های ایمیل و تلفن در سال های اخیر با پیچیده تر شدن کلاهبرداران بیشتر شده اند.

مراقب این نشانه های دروغین باشید:

مشتریان با چکی پرداخت می کنند که از خارج از ایالت، تاریخ گذشته یا فاقد آدرس از پیش چاپ شده است، برای خفظ نکات ایمنی طلافر‌وشی باید مراقب آن ها باشید‌.

به نظر می رسد مشتریان درون فروشگاهی در حین پردازش تراکنش عجله دارند.

مشتریان درخواست خرید را از طریق تلفن یا از طریق ایمیل انجام می دهند.

مقادیر بالاتر از حد معمول از طریق تلفن خریداری می شود.

یک مشتری شماره تلفنی را در اختیار «بانک» خود قرار می دهد تا با آن تماس بگیرید و حساب او را تأیید کنید.

یک محموله عجولانه درخواست می شود.

مشتریان از مناطق مختلف کشور با شما تماس می گیرند.

اشکال دوم شناسایی با کارت اعتباری یا چک مطابقت ندارد.

امنیت دیجیتال طلا فروشی

ایمنی طلافر‌وشی را همه جانبه رعایت کنید. به پایان روز نزدیک می شود و تا اینجا خیلی خوب است. شما برخی از تهدیدات امنیتی را خنثی کرده اید و از فروش هایی که انجام داده اید راضی هستید.

با آرامش در عمل، تصمیم می گیرید به چند ایمیل پاسخ دهید. با اخطار ایمیل های فیشینگ تقلبی در رادار شما، مهم است که متوجه شوید که این ایمیل ها تازه شروع کار در مورد کل حوزه امنیت دیجیتال هستند. ممکن است به نظر برسد یک ایمیل از طرف یکی از دوستان در این صنعت همراه با تصویری از یک الماس که فکر می‌کنند شما علاقه مند به خرید آن هستید، آمده باشد. کمی می دانید که ایمیل از طرف یک هکر آمده است و پیوست حاوی محتوای مخربی است که سیستم رایانه شما را مسدود می کند و از شما می خواهد برای باز کردن قفل آن باج بپردازید.

“باج افزار” تهدید دیگری برای امنیت دیجیتال شماست، اما به همین جا ختم نمی شود. همچنین باید از سایت‌هایی که بازدید می‌کنید و با آن‌ها تعامل دارید، آگاه باشید، به‌ویژه اگر در حال خرید چیزی هستید یا اطلاعات محرمانه دیگری را فاش می‌کنید.

محافظت نکردن از داده های خود – به خصوص اگر اطلاعات مشتری را مدیریت می کنید – می تواند منجر به جریمه ها و سردردهای بزرگ شود.

نکاتی برای حفظ ایمنی دیجیتال طلافروشی

برای دسترسی به اینترنت فقط از ارائه دهندگان بی سیم ایمن استفاده کنید.

روتر خود را برای محافظت از اتصال خود رمزگذاری کنید.

برای بررسی مکرر رایانه های خود از نرم افزارهای ضد بدافزار، ضد جاسوس افزار و آنتی ویروس استفاده کنید.

برنامه های مسدود کننده تبلیغات را اجرا کنید.

دسترسی به داده ها و اطلاعات را محدود کنید و اختیار نصب نرم افزار را محدود کنید.

اگر قربانی نقض داده یا حمله سایبری شدید، یک طرح واکنش ایجاد کنید.

با از بین بردن یا پاک کردن هارد دیسک، اطلاعات حساس را به درستی از بین ببرید.

از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

کنترل موجودی و سرقت داخلی

با وجود اینکه کارهای درست را برای جلوگیری از تهدیدات خارجی انجام داده اید، مدیریت نادرست فرآیند کنار گذاشتن کالای خود می تواند منجر به وضعیت شرم آور شود بنابراین لازم است ایمنب طلافروشی را رعایت کنید. با شروع بسته شدن در روز، از موارد یا نمایشگرهای گم شده آگاه باشید. در حالی که ممکن است دزدی مخفیانه رخ داده باشد، همچنین ممکن است که شما به سادگی چیزی را اشتباه جابجا کرده باشید، یا بدتر از آن، کارمند دیگری دزدی کرده است.

شما باید یک سیستم نرم افزاری موجودی داشته باشید تا به شما کمک کند تا کالاها را در طول روز ردیابی کنید، اما اگر چیزی گم شود و آن را تشخیص ندهید، در درازمدت اوضاع را پیچیده می کند.

شمارش فیزیکی و تطابق باید به طور منظم برای پیگیری موجودی شما انجام شود. برای کاهش احتمال سرقت داخلی، القای فرهنگ صادقانه در محل کارتان بسیار مهم است.

نحوه مدیریت موجودی و حفظ ایمنی طلافر‌وشی

هنگام معامله با فروش نقدی و سپرده گذاری، خرید کارکنان، بازپرداخت و ارسال و دریافت کالا از کنترل های دوگانه استفاده کنید.

مناطقی که فقط کارکنان خود را دارند، مانند نمایشگاه خود تمیز و منظم نگه دارید.

روزانه شمارش موارد تصادفی انجام دهید.

یک فرآیند غربالگری، استخدام و حضور در هیئت مدیره برای کارمندان جدید داشته باشید.

یک کتابچه راهنمای کارمند داشته باشید که در مورد اقداماتی که باید در صورت مشکوک به سرقت داخلی یا سایر رفتارهای نادرست انجام دهید، صحبت کنید.

جلسات منظم کارکنان را برگزار کنید تا در مورد کنترل های امنیتی خود و اهمیت صداقت صحبت کنید.

مراحل بستن مغازه طلافروشی و امنیت آن

احساس عجله و شروع مراحل بستن در حالی که هنوز باز هستید آسان است، اما این آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید. درست مانند باز کردن، بسته شدن زمان بسیار آسیب‌پذیری برای جواهرسازان است زیرا مجرمان می‌دانند که احتمال ناامن شدن کالا وجود دارد. بعلاوه، آنها حاضرند شرط ببندند که شما بیشتر بر ترک متمرکز هستید و کمتر بر روی اقدامات امنیتی قوی تمرکز می کنید.

تا زمانی که درهای خود را قفل نکنید و تابلوی باز خود را خاموش نکنید (یا پایین نیاوردید) هیچ روند بسته شدن نباید انجام شود. از آنجا، به سادگی ترتیب مراحل باز کردن خود را معکوس کنید. از آنجا که این برای ایمنی و امنیت شما حیاتی است، مراحل را دوباره مرور کنید.

از خود و فروشگاه خود در هنگام بسته شدن در روز محافظت کنید:

با دو یا چند نفر نزدیک شوید.

فضای داخلی کسب و کار خود را برای هر کسی که در حمام یا مناطق دیگر پنهان شده است، بررسی کنید.

همه نمایشگرها را به گاوصندوق یا طاق بازگردانید و پس از قفل کردن به دیگران اجازه ندهید وارد شوند.

از یک نفر بخواهید نمای بیرونی مرکز شما را ارزیابی کند در حالی که دیگری از داخل قفل شده مراقب است.

پس از بازرسی وسیله نقلیه و قفل کردن خود در داخل وسیله نقلیه، اولین کارمند باید یک علامت کاملاً واضح بدهد.

کارمند دوم باید زنگ ساعت را تنظیم کند و در را پشت سر خود قفل کند.

کارمند اول باید خروج کارمند دوم از ساختمان را تماشا کند، وسیله نقلیه خود را بازرسی کرده و وارد شود، و وسیله نقلیه خود را قفل و روشن کند.

همانطور که هر دو شما را ترک می کنید، آماده باشید تا مسیر خود را تغییر دهید و اگر فکر می کنید دنبال می شوید، از تکنیک های رانندگی دفاعی استفاده کنید.

پاسخ های زنگ هشدار

هنگامی که به سلامت به خانه رسیدید، همچنان مهم است که به یاد داشته باشید که سارقان ممکن است کسب و کار شما را در زمانی که شما دور هستید هدف قرار دهند. حفاظت فیزیکی کافی گاوصندوق ها، خزانه ها و آلارم های لیست شده توسط امنیت هوشمن مغازه به شما آرامش می دهد، اما موارد بیشتری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اگر با یک تماس تلفنی در ساعت 2 بامداد در مورد زنگ هشدار خود از خواب بیدار شوید و با سهل انگاری پاسخ دهید، ممکن است پشیمان شوید که بیشتر فعال نبودید.

با توجه به زمان کافی، هر گاوصندوق یا خزانه ای می تواند به خطر بیفتد. به همین دلیل مهم است که به محض وقوع سیگنال‌های آلارم مطلع شوید و به هر کدام با همان حس فوریت پاسخ دهید.

یکی از تاکتیک‌هایی که مجرمان استفاده می‌کنند این است که چندین آلارم کاذب را به شما نشان می‌دهد تا فکر کنید سیستم شما دچار مشکل شده است. آنها ممکن است این کار را در طی چند هفته یا چند روز انجام دهند تا پاسخ شما را زیر نظر بگیرند و به محض اینکه نقص‌هایی را در الگوی شما تشخیص دهند، ضربه می‌زنند.

نحوه دریافت هشدار و پاسخ به سیگنال های آلارم:

ویژگی های سیستم دزدگیر خود را با ارائه دهنده خود به صورت سالانه بررسی کنید.

هر سیگنال هشدار را با شرکت نظارت بر زنگ خود بررسی کنید.

برای بررسی هر سیگنال هشدار به کسب و کار خود بروید.

برای سفر ایمن به محل کار از قوانین مشابهی پیروی کنید تا قربانی کمین نشوید.

قبل از پارکینگ منتظر رسیدن پلیس باشید.

به پلیس اجازه دهید محل را برای شما بازرسی کند، سپس با پلیس سایت را بگردید تا هر چیزی را که ممکن است نشان دهنده وقوع دزدی باشد یا در حال انجام باشد شناسایی کنید.

برای تعیین علت سیگنال با شرکت دزدگیر تماس بگیرید، در صورت نیاز به تعمیرات سیستم، ترتیبی دهید که بلافاصله انجام شود.

امنیت طلافر‌وشان در خانه

اعتماد به نفس در پاسخ به یک بحران احتمالی در کسب و کارتان یک چیز است، اما اگر مجرمان شما را در خانه هدف قرار دهند چه؟

قبل از اینکه آن را یک روز بنامید، آخرین کاری که باید انجام دهید این است که اقداماتی را انجام دهید که ایمنی شما را در جایی که بیشترین اهمیت را دارد، افزایش دهد. اگر مجرمان به اندازه کافی ناامید باشند و بدانند که هیچ راهی برای از بین بردن امنیت کسب و کار شما وجود ندارد، ممکن است شخصاً شما را هدف قرار دهند تا به کالاهای ارزشمندی که می فروشید دسترسی پیدا کنید.

با اجبار شما با اسلحه، آنها شما را مجبور می کنند که به سر کار بازگردید و به آنها اجازه دسترسی به کالایی که دنبال آن هستند می دهند. این به همان اندازه که از نظر عاطفی ناراحت کننده است، از نظر مالی ویرانگر است.

برای جلوگیری از تخریب احتمالی این توصیه را دنبال کنید:

هرگز کالا را با خود به خانه نیاورید.

یک برنامه تماشای محله مانند شبکه پیشگیری از جرم در محل کار خود سازماندهی کنید، از فعالیت های مشکوکی که در نزدیکی خانه خود در طول روز اتفاق می افتد آگاه خواهید شد.

یک سیستم هشدار مسکونی داشته باشید و روی دوربین‌های نظارتی سرمایه‌گذاری کنید که ویدیوی زنده خانه شما را روی تلفن شما پخش می‌کنند.

همیشه درهای خود را قفل نگه دارید، حتی زمانی که در خانه هستید.

درب خود را به روی افراد تحویل دهنده یا بازدیدکنندگان غیرمنتظره باز نکنید.

در صورت بروز یک موقعیت خطرناک با خانواده خود یک طرح واکنش اضطراری ایجاد کنید.

برنامه ریزی برای یک روز دیگر

موضوعاتی که در این روز معمولی در یک کسب و کار جواهرات پوشش داده می شود، تمام نگرانی های امنیتی که جواهرات با آن روبرو هستند را در بر نمی گیرد.

وظایف متعدد دیگری وجود دارد که مالکان و مدیران باید انجام دهند که همکاران فروشگاه با آنها مواجه نمی شوند، مانند:

خرید گاوصندوق طلافر‌وشی جدید

ارتقاء حفاظت از نمایشگرهای ویترین

آمادگی برای به حداقل رساندن و بازیابی از اثرات یک بلای طبیعی

اگر سؤالی در مورد امنیت خود دارید که پوشش داده نشده است، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

دانش خود را در مورد ایمنی و امنیت با استفاده از آنچه در اینجا با آزمون ها و سایر منابع در دانشگاه آموخته اید، آزمایش کنید. توجه داشته باشید که ظغل شما همانقدر که یود و درامد دارد، مشکلات و هطرات خود را لرای شما به همراه دارد از این رو موارد ذکر ضده در ابن وطلب را رعایت کزده تا امنیت طلافر‌وشی رو به خوبی حفظ نمایید. در این صورت نه تنها از دارایی خود بلکه از جان خود نیز محافظت کرده اید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *